"Україна – це країна, яка останні 25 років буксує нижчої категорії. Тому потрібна стратегія, щоб вона могла ввійти в категорію вищих. І самоврядування є одним з елементів такої стратегії. Можемо побачити приклад країн, в яких самоврядування було введено в пострадянський час, і який це дало результати. І такі результати треба напрацьовувати у всіх містах України", - заявив Томбінські у Львові в ході IV Форуму місцевого самоврядування, організованому Інститутом міста, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
За словами глави представництва ЄС в Україні, потрібно приймати рішення, які презентують людей на місцях, так як відповідальність на локальному рівні набагато вище, ніж на центральному. Також, на думку Томбінського, потрібно вивчити досвід інших країн і використовувати унікальну міжнародну допомогу, яку надають Україні в останні два роки. "Але все залежить від українців – наскільки ця допомога буде використана. Не можна допомагати тому, хто не працює або працює погано", - наголосив він. Томбінський зазначив, що потрібні такі елементи, які можна втілити в життя на місцях. Для цього, на його думку, потрібно створити якийсь комітет, який буде вивчати досвід, шукати в Україні успішні проекти і поширювати їх на більш низький рівень.
"Європейський Союз допомагає Україні засобами, щоб будувати елементи такого самоврядування. Це майже 180 млн євро на доступні програми, які ми запустили за останні 5 років. Плануємо запустити нові програми, але багато коштів так і залишаться у нас, тому що немає українських проектів, на які можна використати ці гроші. Країні не потрібно просити додаткових грошей, тому що ті, які були надані, не були використані", - заявив він.
Томбінський зазначив, що зараз ЄС у роботі з Україною намагається максимально зменшити кількість міжнародних експертів і залучити якомога більше українських експертів. "Тому що мета цього процесу – побудувати українську компетенції управління, допомогти українським експертам використовувати український потенціал. Для цього будемо відкривати і такі проекти, давати гроші українським установам, інститутів, українському самоврядуванню, щоб воно побудувало процес, який буде працювати для України", - зазначив Томбінський.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...