Європейська "комуналка": Українці в січні заплатять за опалення в три рази більше, ніж в жовтні

Експерти порахували, як збільшуватиметься сума оплати за тепло в залежності від погоди.

Українці в січні заплатять за опалення в три рази більше, ніж в жовтні. Фото: eveningkiev.com.

В Україні мешканці неутеплених будинків в січні і лютому заплатять за тепло в три рази більше, ніж в жовтні. Про це пише "Комсомольская правда в Украине", повідомляють Патріоти України.

Приблизно розрахувати свої витрати на опалення в залежності від температури за вікном можна за допомогою звичайної пропорції.

Для розрахунку потрібно знати різницю температур в приміщенні і на вулиці, - розповів фахівець однієї з компаній з продажу обладнання для опалення. - Якщо ви не проводили утеплення будинку, то тепловтрати будуть однаковими і цим коефіцієнтом можна знехтувати. Залежність там лінійна. Якщо у вас в будинку 22 градуси, а на вулиці +2, то різниця 20 градусів. Якщо на вулиці буде -2, то різниця складе 24 градуси. Переводимо ці дані в тепло або гроші і отримуємо, що різниця в рахунках буде близько 20%".

Середня температура в другій половині жовтня була близько 4 градусів. Схожа середньорічна температура і в листопаді. А вже в грудні вона впаде до -1. Тобто якщо весь цей час буде вдома постійна температура 22 градуси, то рахунок за листопад буде в середньому в два рази вище жовтневого (через кількість днів, скільки гріли батареї), а в грудні рахунок буде на 25-30% вище листопадового через різницю температур.

У січні і лютому в Україні середня температура становить близько -4 градусів. Це означає, що рахунки будуть в півтора рази вищі, ніж в листопаді. Тобто в три рази, ніж в жовтні.

Удар окупантів по передмістю Дніпра: Зеленський показав відео рятувальної операції

субота, 3 червень 2023, 23:43

Окупанти атакували передмістя Дніпра. Снаряди потрапили між двома двоповерховими житловими будинками. Під завалами досі перебувають люди. Про це заявив президент Володимир Зеленський, передають Патріоти України. За його словами, усі екстрені служби пра...

Тренувалися "звільнятися з полону": Після жарту Зеленського влада окупованого Придністров’я провела військові навчання

субота, 3 червень 2023, 23:29

«В полон? Ви забуваєте, що це – територія Молдови», – заявив Зеленський , відповідаючи на питання, чи братиме Україна в полон російських окупантів з Придністровського регіону. Після заяви у телеграм-каналах, пов’язаних із тираспольським режимом, наступ...