Україна повинна створювати острови зацікавленості для Заходу. Про це в інтерв'ю сказав дипломат Сергій Корсунський, передають Патріоти України.
"Сьогодні - це армія, яка воює з Росією, добровольчий і волонтерський рухи. На Заході такі речі вивчають. Їм важко було уявити, що ми - з безгрошів'ям і бардаком - зможемо встояти. Але ми поки не створили специфічну зацікавленість, яка залучала б іноземних партнерів", - пояснює він.
Уявімо, що віддаємо всі морські перевезення портів у Маріуполі та Бердянську китайцям, пропонує дипломат. "Їхні кораблі Росія навряд чи зупинятиме в Азовському морі. Так, втратимо гроші. Але збережемо Азовське море. Це - стратегія. Так працюють усі країни - відкривають свій ринок. Також має бути нормальна правова система захисту власності й суди. Ми цікаві їм, і давно. У 2013 році вони проголосили концепцію "Один пояс - один шлях" (пропозиція об'єднаних проектів "Економічного поясу Шовкового шляху" і "Морського Шовкового шляху XXI століття". Ініціатива передбачає $1 трлн інвестицій і може охопити понад 60 країн. - ред.). Один із маршрутів пролягає Чорним морем", - говорить експерт.
На думку Сергія Корсунського, китайцям цікаві наші порти, транспортні магістралі, земля. "Чому б не віддати деякі порти? Грецький порт Пірей китайці купили за 18,6 мільярда доларів. Він як працював, так і працює. Вони ж його не вивезли в Пекін. Тільки прапор китайський висить. Але треба чітко сформулювати правила. Наприклад, заборонити продавати їм нашу землю - тільки давати в оренду", - додає він.
Російський диктатор Володимир Путін перестав подобатися американському президенту Дональду Трампу. Ставлення президента США до ватажка Кремля змінилося після їхньої телефонної розмови ввечері 3 липня. Зі свого боку Путін сприймає поведінку Заходу як сл...
Політолог та директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що Китай демонстративно показує світові: Росія - це його зона впливу. Кремль загруз у війні з Україною, яку хотів завершити за кілька тижнів, і при цьому не стає...