Хіти тижня. Білорусь, Грузія, Молдова, Центральна Азія: У розвідці США розкрили плани Кремля на 2018 рік

До прикладу, Білорусь Росія розглядає, як важливий буфер між собою і НАТО і буде прагнути зіпсувати будь-яке потенційне потепління між Мінськом і Заходом.

Ілюстрація:1zoom.ru

Національна розвідка США розповіла про плани Росії щодо сусідніх з нею країн на 2018 рік. Про це йдеться в доповіді про глобальні загрози директора Національної розвідки США Дена Коутса, яку 13 лютого представили профільному комітету Сенату, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Для початку в доповіді торкнулися теми планів Росії на Білорусь.

"Росія розглядає Білорусь як важливий буфер між собою і НАТО і буде прагнути зіпсувати будь-яке потенційне потепління між Мінськом і Заходом. Президент Білорусі Олександр Лукашенко продовжить тісну співпрацю в області безпеки з Москвою, але буде продовжувати прагнути до нормалізації відносин із Заходом, щоб перевірити Росію на міцність", - повідомили в Нацрозвідці США.

Також Кремль продовжить створювати проблеми Грузії. Окупація 20% території цієї держави - буде одним з головних джерел нестабільності для Тбілісі.

"Правляча партія "Грузинська мрія", швидше за все, спробує послабити опозицію і зменшити інституційні обмеження своєї влади", - сказано в звіті.

"Росія буде тиснути на лідерів Центральної Азії, щоб зменшити їх взаємодію з Вашингтоном і підтримати ініціативи в області економіки і безпеки в Росії, в той час як заклопотаність з приводу ІДІЛ в Афганістані змусить Москву зміцнити свою позицію в області безпеки в регіоні. Погане управління і слабка економіка підвищують ризик радикалізації, особливо серед багатьох центральноазіатських громадян, які подорожують до Росії або інших країн для роботи, представляючи загрозу для Центральної Азії, Росії та західних суспільств", - спрогнозували в США.

Конкуренцію Росії в цьому регіоні зможе скласти Китай, який продовжить розширювати свій вплив у Центральній Азії.

Крім того, у Кремля можуть виникнути великі проблеми в Молдові, якщо проєвропейська коаліція здобуде перемогу на листопадових виборах.

"Вони швидше за все будуть намагатися приборкати вплив Росії і підтримувати видимість реалізації європейської реформи, уникаючи при цьому змін, які можуть завдати шкоди коаліційній владі. Нинішній уряд Молдови, ймовірно, буде просуватися вперед до реалізації Угоди про асоціацію з ЄС проти волі відкрито проросійського президента Ігоря Додона. Врегулювання переговорів по сепаратистському регіону Придністров'я продовжиться, але прогрес, ймовірно, буде обмежений через невеликі конфлікти", - відзначили в США.

"Це робиться, щоб українці переключилися": Експерт пояснив заяви РФ щодо "попередження" про удари "Орєшніком"

неділя, 24 листопад 2024, 12:45

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що нібито убуде попереджати українців про майбутні удари "Орєшніком". Це є психологічним тиском. Про це у коментарі РБК-Україна розповів військовий експерт Павло Нарожний, передають Патріоти України. На його ...

"Як би він не хизувався": Ступак назвав "новорічний" пріоритет Путіна - на що націлились окупанти

неділя, 24 листопад 2024, 12:28

Диктатор країни-агресорки Росії Володимир Путін хотів би отримати до Нового року суттєві воєнні перемоги. Зокрема, захопити один з обласних центрів України – Запоріжжя чи Харків. Проте його пріоритетом залишатиметься звільнення Курської області Росії в...