Про це в своїй статті для "Дзеркала тижня" пише колишній співробітник конструкторського бюро "Південне" (1962-1977), екс-секретар РНБО України (1994-1999), віце-президент Національної академії наук, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, передають Патріоти України.
Так, він наводить дані SIPRI (міжнародний інститут дослідження проблем миру і конфліктів, перш за все, питань контролю над озброєннями та роззброєння. - Ред.), згідно з якими Росії досі так і не вдалося налагодити у себе виробництво як мінімум 185 унікальних деталей і компонентів, вироблених українськими підприємствами.
"Як говорить експерт Шведського оборонного дослідницького агентства (FOI) Томас Малмлоф, "за найобережнішими оцінками, майже 30% компонентів, що поставляються українським ВПК, є унікальними, і поки Росія не змогла знайти їм заміну. Абстрактні 30% насправді є цілком конкретним 51 відсотком всіх російських міжконтинентальних балістичних ракет, що несуть 82 відсотки всіх ядерних боєголовок, що знаходяться на озброєнні ЗС РФ", - наголошує Горбулін.
Як зазначає експерт, російські системи пошуку і наведення російських ракет класу "повітря-повітря", комплекси наведення для бомбометання МіГ і Су, майже вся гідравліка російських ВПС, двигуни для всіх російських бойових вертольотів і багато іншого як створювалися на українських заводах "Південмаш", "Хартрон", "Космотранс", "Арсенал", "Артем", "Мотор Січ".
"Однак ці обмеження торкнулися не тільки військової сфери - скандал з турбінами "Simens" показав, що реальний рівень технологічного розвитку Росії такий, що навіть турбіни, які виробляють і деякі заводи на території Росії, доводиться ввозити з-за кордону за сірими схемами", - додав Горбулін.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...