Посольство Росії в Празі виступило проти встановлення на пам'ятнику маршалу СРСР Івану Конєву нових роз'яснювальних табличок. Відповідну заяву диппредставництво оприлюднило на сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
"Архівні дані не підтверджують яку-небудь причетність Конєва до розробки військової операції "Дунай" і до подій 1968 р. у Чехословаччині. За даними Центрального архіву Міністерства оборони РФ, Конєв у квітні 1963 року з урахуванням віку від керівної діяльності в Збройних силах СРСР відійшов і був зарахований до Групи генеральних інспекторів Міністерства оборони СРСР. Єдине, що пов'язує Конєва з Чехословаччиною – це командування Празькою визвольною операцією в травні 1945 року, про що йдеться на початковій табличці на пам'ятнику в Празі-6", – йдеться у заяві.
Раніше муніципалітет шостого району Праги оголосив, що до кінця червня розмістить на пам'ятник маршалу Конєву пояснювальні таблички чеською, англійською та російською мовами, у яких буде викладена біографія маршала "з усіма її достоїнствами та недоліками".
Глава адміністрації Праги-6 Ондржей Коларж у відповідь на заяву посольства повідомив, що наполягає на встановленні табличок, причому історична точність і достовірність інформації була підтверджена Військово-історичним інститутом. Якщо ж РФ на це не погодиться, то може забрати пам’ятник на територію свого посольства.
У радянській історіографії маршал Конєв вважається керівником звільнення Праги в 1945 році. Сучасні історики вважають, що війська 1-го Українського фронту під командуванням Конєва увійшли в уже звільнену Прагу.
Чеські історики зазначають, що маршал Конєв зі своїми підрозділами приїхав з Дрездена до Праги 9 травня 1945 року, коли в місті майже не залишилося загонів СС, а підрозділи вермахту покинули Прагу. Це було пов'язано з тим, що місто взяли під контроль учасники Празького повстання і війська Російської визвольної армії генерала Андрія Власова, повернувши зброю проти німців. За день до цього, 8 травня, була підписана капітуляція з командуванням Празького повстання.
Після присутності на декількох фронтах у роки Другої світової війни Конєв був залучений до придушення угорського повстання в 1956 році, а також був присутній у Берліні на час будівництва Берлінської стіни в 1961 році. 1968 рік - це дата радянського вторгнення в Чехословаччину.
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...
Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...