Хіти тижня. Якби вибори президента відбувалися зараз: У другий тур перегонів можуть пройти 6 політиків, - соцопитування

Опитування були проведенні Київським міжнародним інститутом соціології.

Ілюстрація: Українська правда

Якби вибори президента України відбувалися в середині квітня 2018 року і в них брали участь Святослав Вакарчук і Володимир Зеленський, то в першому турі найбільше голосів отримала б Юлія Тимошенко. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, передають Патріоти України з посиланням на Українську правду.

Так, за Тимошенко проголосували б 16,1% серед тих, хто збирається голосувати і визначився. Далі йдуть – Анатолій Гриценко (12,7%), Олег Ляшко та Петро Порошенко (по 12,2%), Володимир Зеленський (10,8%) і Святослав Вакарчук (9,6%).

Різниця у підтримці цих (крім Тимошенко) кандидатів практично в межах похибки, тобто вони скоріше за все "ділять" друге місце. Усі вони можуть претендувати на вихід у другий тур.

Також 8,8% отримав би Юрій Бойко, 8,6% – Вадим Рабінович.

Якби українці могли підтримати декількох кандидатів на виборах президента, то сумарну найбільшу підтримку (за перший/другий вибір) мали би Тимошенко (11,2%) і Гриценко (10,3%).

Якщо ж порівнювати максимальний потенціал (сума першого/другого вибору та тих, хто в цілому допускають можливість проголосувати за кандидата), то найбільший потенціал буде у Вакарчука (26%), Зеленського (25%) та Гриценка (24,8%).

Щодо другого туру президентських виборів, то респондентам пропонували 22 пари можливих учасників другого туру.

У цих парах чинного президента перемогли би (залежно від особи іншого кандидата, що пройшов би в другий тур) Вакарчук, Зеленський, Тимошенко, Гриценко, Ляшко і Рабинович.

Водночас Юлію Тимошенко, згідно з опитуванням, можуть обійти Зеленський, Вакарчук та Гриценко.

Зеленського у другому турі міг би перемогти Вакарчук.

Опитування проводилося з 5 по 19 квітня. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

"Буде важко": The Economist назвав мінімальні умови, на які Україна може погодитися в рамках угоди з Росією

неділя, 23 лютий 2025, 7:50

Україна навряд чи коли-небудь погодиться визнати окуповані території частиною Росії, однак може погодитися, що її членство в НАТО є віддаленою перспективою. The Economist назвав мінімум, на який Київ може піти в рамках потенційної мирної угоди з Росією...

Путін дав завдання: В ISW розповіли про подальші плани наступу росіян -а Донеччині

неділя, 23 лютий 2025, 7:30

Російські війська захопили позиції та відтісніли ЗСУ на захід від міста Курахове. Також армія РФ планує вийти на адмінкордон Донецької та Дніпропетровської областей від захопленого міста Велика Новосілка, передають Патріоти Україниз посиланням на звіт...