Хіти тижня. "Ініціатором був Путін, а не Порошенко. Хоча в Кремлі кажуть інакше" - Чорновіл про деталі телефонної розмови президентів України та РФ

Екс-нардеп вважає, що після публікації "кремлівської доповіді" Москві потрібно демонструвати здатність домовлятися.

Ілюстрація:24 канал

Телефонна розмова президента України Петра Порошенка та президента Російської Федерації Володимира Путіна відбулася за ініціативи російської сторони. Про це розповів політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл, передають Патріоти України з посиланням на Гордон.

"Спілкування президентів України і Росії останнім часом організовувалося через посередників або в багатосторонньому режимі. Якщо говорити про останній дзвінок, то, наскільки мені відомо, ініціатором телефонної розмови був Путін, а не Порошенко. Хоча в Кремлі кажуть інакше. Звичайно, ця розмова була узгодженою заздалегідь. Не можна просто так взяти і подзвонити іншому президенту," – наголосив експерт.

Чорновіл вважає, що після публікації "кремлівської доповіді" Москві потрібно демонструвати здатність домовлятися.

"У цьому полягав їхній інтерес в цій розмові. Причому росіянам потрібно показати якісь результати. Тому, думаю, найближчим часом все ж відбудеться обмін утримуваними особами на Донбасі. І це дуже добре для України", – зазначив політолог.

Екс-нардеп вважає, що під час розмови між президентами обговорювались не політичні питання, а гуманітарні.

"Для України важливе життя кожної людини. Тому проблема з утримуваними особами стає все більш актуальною. На мій погляд, обговорювалися саме гуманітарні питання. Крім продовження обміну, це допуск Червоного Хреста на всю окуповану територію. Вони повинні шукати утримуваних осіб, про яких у нас зараз немає інформації. Також у нас велика кількість зниклих безвісти – потрібно встановити їхні місцезнаходження", – розповів політолог.

Водночас, за його словами, питанням ймовірного введення на Донбас миротворців займаються не російський та український лідери, а спецпредставник США Курт Волкер і радник президента РФ Владислав Сурков.

"Якщо Порошенко і Путін і обговорювали можливість введення миротворців на Донбас, то лише поверхово. Цим питанням займаються Волкер і Сурков. Порошенко і Путін спілкувалися по телефону і в 2015, і в 2016 році. А тоді ситуація була набагато складнішою. Ми змушені з ними контактувати," – підсумував Чорновіл.

Як відомо, 13 лютого у ЗМІ з’явилася інформація про телефонну розмову Порошенка з Путіним із нагоди річниці схвалення других мінських угод. Президенти обговорювали питання подальшого обміну військовополоненими. Факт розмови підтвердив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що під час розмови йшлося в основному про обмін заручниками та розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Якщо створять: Зеленський заявив, що готовий випробувати на собі українську вакцину від коронавірусу

четвер, 22 жовтень 2020, 21:22

У світі немає поки жодної вакцини від коронавірусу, яка пройшла б всі етапи дослідження і була визнана ефективною і безпечною. Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий випробувати на собі українську вакцину від коронавірусу в разі її успішного...

Найближчим часом можуть "полетіти голови" деяких міністрів - Зеленський

четвер, 22 жовтень 2020, 20:43

Щодо парламенту президент розповів, що він може саморозпуститися, якщо буде ухвалено певний закон. Президент України Володимир Зеленський допускає саморозпуск Верховної Ради й відставку деяких членів уряду. В інтерв'ю українським телеканалам він заявив...