Євросоюз досі не готовий жити в світі з колишньою геополітикою, в якому уряди країн і їх населення одержимі межами і територіями. З такою думкою в авторитетному західному виданні The Guardian виступив керівник "Центру ліберальних досліджень" в Софії (Болгарія) Іван Крастєв, передають Патріоти України.
На його думку, зараз на Західних Балканах здатність ЄС думати і діяти як геополітичний гравець зіткнулася з важким випробуванням". На початку місяця офіційний Брюссель презентував свою нову стратегію для даного регіону. Її мета - заохотити Сербію, Чорногорію, Боснію і Герцеговину, Косово, Македонію і Албанію проводити реформи через відновлення перспективи вступу в організацію. Крім того, у відповідь на підйом популізму в багатьох країнах, євробюрократам довелося заявити, що "обіцянка членства в ЄС - це немаленьке диво".
На думку Крастєва, найбільше в ЄС бояться повторення українського сценарію. Саме по ньому підтримка європейських прагнень викликає досить жорсткий опір з боку тих гравців, які проти розширення Євросоюзу на схід - в першу чергу, Росії.
Крім того, Крастєв вважає, що саме Балкани - той регіон, де Росія почне активно працювати над дестабілізацією ЄС, заплативши за це дуже низьку для себе політичну ціну. Тому європейським дипломатам варто всіма силами і засобами переконувати Москву, що ескалація напруженості не в її інтересах.
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...
Задума такий. Хто краще нищить ворога, безпілотниками зокрема, матиме більше засобів для нищення ворога - мультиплікаційний ефект. Тестова версія майданчика запрацює вже через місяць, де військові зможуть здійснити замовлення, а доставка здійснюватимет...