Російська православна церква продовжує відзначатися зухвалими рішеннями через створення Єдиної Православної церкви в Україні та її підтримку Вселенським патріархатом. Так, 28 грудня Синод РПЦ вирішив утворити свої патріарші екзархати в Західній Європі і Південно-Східній Азії. Про це повідомив прес-секретар патріарха Кирила священик Олександр Волков після Синоду РПЦ, передають Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ.
"Синод ухвалив утворити патріарший екзархат у Західній Європі з центром у Парижі, включивши в сферу пастирської відповідальності даного екзархату наступні країни: Андорра, Бельгія, Велика Британія та Північна Ірландія, Ірландія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Монако, Нідерланди, Франція, Швейцарія", – сказав він.
Речник патріарха Кирила зазначив, що таким чином, РПЦ відповідає на дії Константинополя в Україні. Окрім того, священослужитель додав, що РПЦ також вирішила утворити патріарший екзархат в Азії і наголосив, що вона нібито має там значні успіхи.
"У зв'язку зі значними успіхами місії Російської православної церкви в Азії, що виражаються збільшенням числа храмів і громад, появі духовенства з числа місцевого населення, збільшенням інтересу до російського православ'я, а також у зв'язку зі збільшенням російськомовного населення, яке на постійній або тимчасовій основі проживає в цих країнах і регіонах, був утворений патріарший екзархат в Південно-Східній Азії з центром в Сінгапурі", – додав він.
Зокрема, у в Азії до сфері пастирської відповідальності екзархату мають входити такі країни: Сінгапур, В'єтнам, Індонезія, Камбоджа, КНДР, Південна Корея, Лаос, Малайзія, М'янма, Філіппіни і Таїланд.
Більшість українських біженців не планують повертатися в Україну після війни, зокрема через негативне ставлення в соціальних мережах та невизначеність ситуації вдома. Лише третина з мільйонів біженців має намір повернутися. Про це заявив гендиректор Ки...
Журналіст Сергій Окунєв відвідав 43-тю артилерійську бригаду, яка за лічені місяці встигла розкрити можливості надсучасної шведської самохідної артилерійської установки Archer. Чому її вважають «гарматою-спецпризначенцем», які її особливості та як екіп...