Хіти тижня. Нарешті це сталося: У Бундестазі замислились про наслідки "Північного потоку-2"

Норберт Реттген наголошує, що скасування санкцій проти Росії не варто розглядати, доки немає належного виконання Мінських угод.

Норберт Реттген. Фото: Новый Мир.

Росія може здійснювати подальші агресивні дії щодо України і намагатись вторгнутись в зону Азовського моря. Відтак Європа має бути єдиною, а Німеччина повинна у терміновому порядку переглянути свою позицію щодо "Північного потоку-2". Про це заявив голова комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики Норберт Реттген, передають Патріоти України із посиланням на The Guardian.

Так, політик не виключає подальшої агресії Росії щодо України. Захоплення прибережної території Азовського моря заради контролю над сухопутним шляхом до окупованого Кримського півострова може бути метою Кремля.

Реттген наголошує, що Європа має бути послідовною і одностайною, щоб запобігти цьому. "Наша найбільша сила полягає у нашій єдності. Військові засоби врегулювання конфлікту не розглядаються, однак слід враховувати всі варіанти, не пов’язані з війною", – вважає Реттген.

Політик наголошує, що скасування санкцій проти Росії не варто розглядати, доки немає належного виконання Мінських угод. "Але ми повинні йти далі: Німеччина, зокрема, має терміново переглянути спірний проект газопроводу "Північний потік-2", – зазначив політик.

За його словами, "Північний потік-2" навряд чи є суто комерційним проектом, він має сильні геополітичні наслідки. "Будівельні ліцензії вже були надані усіма залученими європейськими державами – за винятком Данії, – таким чином, зупинка проекту стала ще складнішою. Щонайменше, Росія повинна гарантувати, що транзит газу через Україну триватиме", – наголосив він.

Підіграє Путіну: Союзники США стурбовані "мирним планом" Трампа з територіальними поступками РФ, - CNN

субота, 26 квітень 2025, 0:10

CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...

США провокують "розкол": Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, - FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 23:55

Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...