Хіти тижня. "Не дасте воду - змусимо людей і далі дихати токсичною сірчаною хмарою": Політолог розповів, як краще реагувати на підлий шантаж Кремля

Для того, щоб не допустити забруднення Криму, варто вжити кроки, протилежні тим, до яких Україну спонукають окупанти та їх посіпаки.

У Кремлі вирішили використати Армянськ для шантажу. Фото: соцмережі.

"Складається враження, що комусь дуже кортить витік отрути в Армянську використати як аргумент для відновлення поставок води в окупований Крим. "Підстав для введення надзвичайного стану в Армянську через викиди в атмосферу шкідливих речовин нема" - повідомляє громадськість гауляйтер окупованого Криму Сергій Аксьонов. Проте, місцеві мешканці масово вивозять з містечок північного Криму дітей. Підвищену концентрацію у повітрі токсичних речовин фіксують і в Херсонській області. Попри те що окупаційна влада запевняє, що ніякої шкоди для життя та здоров‘я людей нема і бути не може, менш ніж тиждень тому той самий Аксьонов звинувачував у забрудненні повітря Київ", - пише у своїй статті політолог Лариса Волошина, передають Патріоти України, та продовжує:

"Зв’язок між кислотними викидами та відновленням постачання воду до Криму виник не випадково. За твердженням окупаційної адміністрації, нестача дніпровської води призвела до надмірної концентрації кислоти у відстійниках. Кримські ЗМІ вже пишуть про те, що "українські олігархи вбивають Крим". Проводиться паралель між власником підприємства Дмитром Фірташем, Україною та адміністрацією Аксьонова. Мовляв, український олігарх забруднює повітря та викачує в промислових масштабах підземну воду, а країна, до якої він належить, в змові з окупаційною адміністрацією, прикриває цей злочин.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нещодавно повідомляв про спроби "обережного зондування можливості відновлення подачі дніпровської води в тимчасово окупований Крим по Північно-Кримському каналу".

Згадаємо, як кілька місяців тому ця тема була вкинута у суспільний простір. Тоді основним аргументом поборників ідеї відновлення водопостачання була суто економічна складова. Мовляв, кошти від продажу води в окупований Крим підуть на зміцнення української економіки. Говорилося також про в "іміджеві переваги". Нібито подача води може стати демонстрацією нелояльному населенню окупованого півострова піклування Української держави про них. Такий собі збочений ремікс відомої української пісні про Галю та відро. І якщо в оригінальній версії козак переконує дівчину, що вона має дати йому напитися води, тому що вона "така хороша", то в окупантському переспіві все геть навпаки.

З часом окупанти почали зізнаватися в перевищенні гранично допустимих рівнів токсичних промислових речовин в повітрі на півночі півострова. За словами Аксьонова, в ніч на 4 вересня в повітрі було перевищено допустимий рівень сірчаного ангідріда. Прийняте рішення про призупинення на два тижні роботи "Кримського титану" і евакуацію частини населення з регіону. Говорити про сплановану хімічну атаку, вчинену окупаційною адміністрацією, наразі зарано. Але той факт, що сірчаний апокаліпсис активно використовується задля примусу України відновити водопостачання дніпровської води в Крим, свідчить про те, що окупанти не поспішають вирішувати проблему. Все це потребує ретельного розслідування з боку прокуратури АР Крим. Можливо має місце воєнний злочин, який окупанти намагаються використати у якості важелю тиску.

Що вирішення проблеми забезпечення Криму прісною водою без відновлення постачання дніпровської води немає, експерти говорили в самого початку окупації півострова. Всі спроби окупаційної адміністрації вирішити проблему самостійно - провалилися. Російська Федерація теж виявилася неспроможною наповнити Крим водою. Скільки було розмов про опріснювачі води та перекидання запасів з Тамані? Зараз про ці обіцянки майже не згадують.

Україна - ось єдине джерело, яке зараз намагаються розробляти окупанти. Маємо класичну схему: інформаційна атака - шантаж - захоплення заручників з числа мирного населення. "Не дасте воду - змусимо людей і далі дихати токсичною сірчаною хмарою".

Чи є така позиція окупаційної влади злочинною? Звісно ж так. Але цікаве інше. Чому в Україні ситуація коментується виключно як наслідки відсутності води? Натомість про те, що необхідно негайно вживати всі можливі заходи за для припинення роботи підприємств, які належать пану Фірташу - зась.

Про поставки українськими підприємствами сировини, про можливі надходження на "Титан" електроенергії з материкової України, про збут продукції, яку поставляє завод в тому числі і в ЄС в обхід санкцій, про вільну економічну зону "Крим", припиненню дії якої пручаються потужні сили всередині України, - про все це говорять тільки кілька експертів. Складається враження, що комусь дуже кортить знайти "вагомий аргумент" для відновлення поставок води на окупований півострів. Натомість, фахові думки експертів, чому цього не треба робити, тануть у істеричному інформаційному потоці.

Насправді для потреб населення місцевих ресурсів прісної води на півострові цілком достатньо. Але окупантам вода потрібна для підприємств російського ВПК та для військових баз, яких за останні роки в північному Криму побудовано чимало. Крім відновлених аеродромів та військових частин, в степу ударними темпами облаштовуються нові поселення "під ключ" для російських військових та їх родин. Дати зараз воду - означає посприяти подальшій мілітаризації українського півострова.

Є ще один момент. Політика окупаційної влади в Криму не тільки де-факто направлена на вичавлювання жителів окупованого Криму - громадян України з місць постійного проживання. Плани щодо заміщення населення закріплені в російських офіційних документах. Наприклад в федеральній програмі розвитку Криму до 2030 року прямо говориться про те, що Росія планує збільшити кількість населення в північному Криму. За рахунок російських переселенців. Жодних згадок про підвищення народжуваності. Чітко та ясно. Вода потрібна для новобудов та новоприбулих. Отже відновлення водопостачання стане сприянням російській політиці "м‘якої депортації", яка вже набирає обертів.

Для того, щоб не допустити забруднення Криму, варто вжити кроки, протилежні тим, до яких Україну спонукають окупанти та їх посіпаки. Необхідно припинити постачання на окуповану територію сировини для роботи підприємств, закрити дірки в національному законодавстві та нарешті скасувати ганебну вільну економічну зону "Крим". Дмитро Фірташ має нести кримінальну відповідальність за збитки та шкоду, яку наробило його підприємство в окупованому Криму.

Ну і, нарешті, потрібно перегорнути піраміду. Держава має сприяти розвитку та зміцнювати зв’язки зі своїми громадянами, які залишилися в окупації. А от збагаченню вітчизняного бізнесу в Криму та поступовій його інтеграції в окупаційну мережу треба поставити заслон. Варто вже закінчувати з "гібридною обороною" і починати воювати за Крим по-справжньому. Жорстко і на всіх напрямках".

Джерело: Еспресо.ТV

"Коли рузькі своїх не кидають": У ЗСУ показали, як окупант втік після "прильоту" по побратиму (відео)

субота, 25 березень 2023, 15:14

Збройні сили України показали черговий доказ того, що "рузькі своїх" на полі бою українського фронту "не кидають". Відповідне відео опублікував 8 Окремий Гірсько-Штурмовий Батальйон у своєму Facebook, передають Патріоти України. У кадрі видно швидкопли...

Проводила "референдум" про приєднання Херсонщини до РФ: В Одесі засудили прихильницю "русского мира" із Чорнобаївки

субота, 25 березень 2023, 14:29

Жительку Чорнобаївки Херсонської області засудили через участь у проведенні "референдуму" про приєднання регону до РФ. Вона отримала п'ять років за ґратами. Про це повідомили 25 березня у пресслужбі Приморського райсуду Одеси, передають Патріоти Україн...