Хіти тижня. Політолог оприлюднив схему фінансування Юлії Тимошенко Кремлем

Кремль фінансово підтримував виборчу кампанію Юлії Тимошенко в 2010 році через схему з покупкою корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД).

Про це заявив британський і канадський політолог українського походження Тарас Кузьо, передають Патріоти України.

Кузьо раніше розповів, що сайт WikiLeaks опублікував внутрішній лист посольства США в Україні, в якому говорилося про підозрілу угоду між українськими і російськими олігархами. Західні дипломати вважали, що продаж ІСД була включена в угоду Тимошенко-Путіна, укладену під час газових переговорів у січні 2009 року, що призвело до підписання Україною газового контракту з найгіршими умовами в Європі.
«Індустріальний союз Донбасу» був проданий російським олігархам, які отримали кредити від «Зовнішекономбанку», де голова наглядової ради банку президент Путін. Ми розуміємо, що олігархи на Росії знаходяться під контролем президента вже давно, завжди були в якості посередників. Вони робили те, що влада змушувала їх робити», - пояснив політолог.
Він зазначив, що олігархи Сергій Тарута і Віталій Гайдук, яким належав ІСД, довше фінансово підтримували лідера «Батьківщини», а під час виборів 2010 року вони надали в центрі Києва виборчому штабу Тимошенко в користування престижний готель Hyatt.
Також в США викликали підозру ряд подій, що вказували на причетність Кремля до фінансування Тимошенко. «Це збігається: продаж і вибори. У січні 2009 року підписали газовий контракт - ми про цей контракт знаємо. В кінці 2009 року продається ІСД, а потім вибори в січні 2010 року. Це, як писалося в американській дипломатичній ноті в посольстві, було пов'язано. Пам'ятайте, в той час виборчий штаб Тимошенко був в готелі Hyatt, а це Тарута і Гайдук. На іншій стороні вулиці був штаб Януковича - в готелі Ахметова», - сказав політолог.
Джерело: Прямий

Рік після бунту Пригожина: Де тепер найманці "Вагнера" служать кривавій недоімперії

субота, 22 червень 2024, 0:12

Російська служба "ВВС" з’ясувала, що колишні найманці "ПВК Вагнер" тепер частково служать у Сирії, Центральноафриканській Республіці та в чеченському підрозділі "Ахмат", що воює проти України. . Як стверджує видання, про присутність найманців "ПВК Ваг...

Російський дрон під Вовчанськіом вбив працівницю "Укрпошти", коли та доставляла пенсії

субота, 22 червень 2024, 0:00

Вдень 21 червня окупанти влучили дроном у авто працівників "Укрпошти", котрі перевозили та доставляли пенсії у Вовчанській громаді. Загинула 45-річна керівниця пересувного відділення пошти, також поранений водій, який супроводжував жінку. Про це повідо...