Надання США Україні протитанкових комплексів "Джавелін" – знак підтримки наших позицій найсильнішою країною світу. Це завдало Путіну іміджевих втрат, тому відповідь Кремля однозначно буде. Про це сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, передають Патріоти України.
"Джавеліни" – не тільки військове, а й політичне рішення. Те, що США підтримують Україну, допомагають зброєю – сигнал нашим супротивникам. Білий дім бачить в Україні надійного партнера, якому можна передавати летальне озброєння сучасних поколінь. При цьому не боячись того, що секрети його виготовлення і розробок можуть бути розголошені", – зазначає Давидюк.
За його словами, це дуже важливий знак у світоглядному плані. Зокрема, США вірять, що ЗСУ очистилася від російських шпигунів, агентів впливу, яких на початку війни з Росією було дуже багато. І тоді США боялися передавати нам зброю.
"Реакція Путіна на надання "Джавелінів" однозначно буде. Тому що це завдало йому іміджевих втрат і починає змінювати баланс сил у плані озброєння солдатів на місцях. Але Путін зараз заклопотаний санкціями проти своїх олігархів, війною в Сирії, і нестабільною політичною ситуацією в дружніх пострадянських республіках. Відповідь він готуватиме, але вона не буде швидкою, як це могло бути раніше", – переконаний Микола Давидюк.
Політолог додає: "Надання "Джавелінів" лягає в комплекс тих рішень, які сьогодні приймаються в Україні – посилення армії, пошук власної церкви. А це дуже злить Путіна. Тому що Україна остаточно відривається від "руского міра" і рухається в пошуку власної, по-справжньому незалежної держави. Ми пройшли вже точку неповернення".
Після того, як стався витік деталей нового проєкту угоди про корисні копалини, президент України Володимир Зеленський наказав Службі безпеки провести розслідування. Під час нього працівників низки міністерств перевірили на детекторі брехні. Про це пише...
Німеччина, шокована непередбачуваною політикою Трампа, переглядає свою довіру до США як до надійного партнера. Країна володіє другим за величиною золотим запасом у світі, 37% якого (понад 1200 тонн) зберігається в Нью-Йорку. Ці запаси гарантують, що в ...