Хіти тижня. Саміт ЄС "Східне партнерство": Україна одержала від Європи кілька досить тривожних меседжів

Формат Ради ЄС "Східне партнерство" - це 28 країн-членів ЄС, Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова і Україна.

Про це на своїй сторінці у Facebook Ростислав Демчук, передають Патріоти України.

"Саміт ЄС "Східне партнерство" добіг кінця. Судячи з вигляду Петра Олексійовича - він дуже задоволений перебігом і результатами саміту. Хоча я не розумію, чому наш гарант так "цвіте і пахне"? Адже Україна одержала від ЄС кілька досить тривожних меседжів.

Перше! ЄС надаватиме фінансову підтримку Україні й іншим партнерам лише за умови здійснення нею конкретних реформ. Про це мовиться у підсумковій декларації саміту ЄС "Східне партнерство".

Друге! ЄС виробив новий підхід у співробітництві з країнами-партнерами. Це так звана формула "більше за більше". Тобто Євросоюз більше допомагатиме фінансово і технічно тим країнам Східного партнерства, які найбільше і найефективніше впроваджують реформи.

Третє! ЄС закликав офіційний Київ якнайшвидше ухвалити угоду про "відкрите небо" з Україною. Увага!!! "Враховуючи позитивний вплив угод про спільний авіаційний простір з Грузією та Республікою Молдова, учасники саміту ще раз підтвердили важливість якнайшвидшого укладення Угоди про спільний авіаційний простір (так звана угода про "відкрите небо") з Україною", - ідеться у підсумковій декларації саміту ЄС "Східне партнерство".

Четверте! Про це окремо мова не велась під час саміту, але після одного з засідань я лоб-в лоб зіштовхнувся з віце-міністром України у справах євроінтеграції пані Климпуш-Цинцадзе. Я поцікавився, чи дослухається Україна до рекомендацій ЄС щодо створення Антикорупційного суду ще в цьому році. На це пані Климпуш-Цинцадзе відповіла, що найвірогідніше до Нового року президент внесе у ВР законопроект про створення АК. Але створити його до кінця року нереально.

Підсумкова прес-конференція. Щодо України все ті ж заяви про невизнаня анексії Криму і непорушність українських кордонів. А якщо по суті: Допомога для макроекономічного сектору буде надаватись Україні лише після того, як вона покаже результати реформ в економіці і в боротьбі з корупцією. Це сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

В ексклюзивній розмові з Жаном-Клодом Юнкером (відразу після прес-конференції) він розповів, що учора довго розмовляв з президентом України. Говорили про все, але головною темою була боротьба з корупцією. В тому числі говорили про якнайшвидше створення Антикорупційного суду. Це питання залишається на порядку денному, розповів мені пан Юнкер."

Добровільно став поліцаєм в окупантів: Судитимуть жителя Харківщини, який затримував колишніх військових (фото)

вівторок, 16 квітень 2024, 11:59

До Чугуївського міського суду Харківської області передали обвинувальний акт щодо 32-річного жителя міста Вовчанськ, який під час окупації добровільно пішов працювати у "поліцію" загарбників. Слідчі встановили, що чоловік став так званим "помічником оп...

Війна не завада: У Міноборони під час аудитів виявили порушень на понад 10 мільярдів

вівторок, 16 квітень 2024, 11:28

За підсумками внутрішнього аудиту, яке проводило Міністерство оборони України, виявлено порушення на загальну суму більше ніж 10 млрд грн. Про це в інтерв’ю "Укрінформу" повідомив заступник міністра оборони України Юрій Джигир, передають Патріоти Украї...