Хіти тижня. Ситуація в Азовському морі на грані збройного конфлікту, - український дипломат

Ситуацію із російсько-українською комісією з питань риболовства в Азовському морі за нинішніх обставин політик називає "складовою певної диверсійної роботи з боку РФ".

Роман Безсмертний. Фото: Цензор.нет.

Світова спільнота має адекватніше реагувати на зростання напруги в акваторії Азовського моря. Підготовлена заява Європарламенту з цього приводу є лише запізнілою та кволою реакцією. Про це у Львові заявив політик та дипломат, віце-прем'єр-міністр (2005) Роман Безсмертний, передають Патріоти України.

"Підготовлена заява Європарламенту щодо Азову є результатом кволої запізнілої реакції європейської спільноти. Вона хоч і має конструктивний зміст, але, на жаль, виглядає неадекватно. Європейські чиновники недооцінюють загрозу, яка сьогодні формується збоку Росії по відношенню не тільки до України, а й до європейської спільноти. Тому ця заява носить занадто м'який характер", - сказав він.

При цьому Безсмертний вважає, що можливе поглиблення санкцій та введення посади уповноваженого представника ЄС по Криму та Донбасу "безперечно вплине на процес", але "не вирішить проблему".

Політик звернув увагу на те, що за останні місяці в російсько-українській війні з'явився ще один плацдарм, який може перерости в зону ведення боїв – це Азовське море. "Напруження зростає. Росія кардинально збільшує кількість присутності там бойових одиниць, починаючи від кораблів, закінчуючи системами берегової охорони. Україна, на жаль, мляво, але реагує. Вона змушена організовувати систему оборони, яка потребує значного збільшення, формування не тільки бойових одиниць на морі, а й системи берегової охорони, контролю та моніторингу території Азовського моря", - зауважив він.

На думку Безсмертного, ситуація в Азовському морі "на межі можливого збройного конфлікту", тому треба бути готовими до "найгіршого сценарію". Ситуацію із російсько-українською комісією з питань риболовства в Азовському морі за нинішніх обставин політик називає "складовою певної диверсійної роботи з боку РФ".

"В Україні і так видно, що суспільство воює, а державні інституції приторговують. Це безмежно дратує людей. Мені невідомо, хто ініціював засідання цієї комісії, але воно стало найгіршим проявом розуміння українськими державними чиновниками того, що відбувається в російсько-українських стосунках", - зазначив Безсмертний.

Джерело: Gazeta.ua

В Україні змінюється порядок нарахування виплат військовим: Від чого залежатиме сума

вівторок, 31 січень 2023, 14:59

З 1 лютого розмір додаткових виплат для військовослужбовців залежатиме від районів їхнього перебування. Також вплиматиме складність і специфіка бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують. Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони Укра...

Сумнозвісного слідчого Генпрокуратури України з особливо важливих справ засуджено на дев'ять років колонії

вівторок, 31 січень 2023, 14:56

Вищий антикорупційний суд засудив колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Дмитра Суса до дев'яти років позбавлення волі. . Ексслідчого ГПУ визнали винним у заволодінні майн...