Росіяни Олександр Петров і Руслан Бошіров, яких підозрюють в отруєнні екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, раніше були заарештовані в Нідерландах. Про це повідомляє The Insider і Bellingcat, передають Патріоти України.
Так, видання із посиланням на джерела правоохоронних органах Нідерландів повідомляють, що Петров і Боширов раніше були заарештовані на території країни. Точні дати і події не вказані, однак видання апелюють до повідомлень у ЗМІ.
Так, у пресі є лише один схожий епізод. Прокуратура Нідерландів затримала двох росіян навесні цього року. Їх спіймали на шляху до лабораторії в швейцарському місті Шпіц – тієї, яка допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Скрипаля та його дочки. Росіяни мали засоби для зламу комп'ютерної мережі.
Окрім того, за даними слідства, ці ж люди брали участь у зламі антидопінгового агентства WADA. Оскільки арешт передбачає депортацію з країни, то малоймовірно, що після цього вони могли б скористатися шенгенською візою.
Наприкінці січня — на початку лютого цього року Петров їздив у Швейцарію. Це була остання поїздка росіянина у зону Шенгену. Розслідувачі наголошують, що це не означає, що Петров і Боширов були саме тими двома заарештованими фахівцями з кібератак, про які писала преса.
Видання стверджують, що Петров і Бошіров літали в Нідерланди у 2016 році. У ті дні там проходив референдум про асоціацію Євросоюзу з Україною. Тоді від імені "українських біженців" кілька росіян провели кампанію проти асоціації з Україною. При цьому вони поширювали фейкове відео з погрозами нібито від батальйону "Азов".
Також вдалось з'ясувати, що в базі Федеральної міграційної служби РФ відсутні дані про Олександра Петрова. Його файл містить позначку "ц.т." (цілком таємно). Такий ж гриф секретності є у файлі про Бошірова. Окрім того, там згадується телефонний номер Міністерства оборони РФ.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...