Хіти тижня. Україна та НАТО: Що не врахував у своєму песимізмі Волкер, - дипломат

Країни, які підписали Будапештський меморандум і підписами своїх найвищих керівників гарантували нам територіальну цілісність і безпеку, повинні зробити все для того, щоб ця безпека була досягнута. А вона можлива тільки у рамках НАТО.

Джеймс Меттіс. Фото: Рейтерс.

"Дуже добре, що на військовому параді в Києві в День Незалежності ми побачили главу Пентагону Джеймса Меттіса і багатьох інших міністрів оборони країн – членів НАТО. Це дуже важливий політичний сигнал всім, хто хоче бачити Україну, пристебнутою до пострадянського возу. Мені здається, в Москві цей сигнал повинні прочитати та усвідомити досить чітко", - пише у своєму блозі на сайті "Новое время" український дипломат Володимир Огризко, передають Патріоти України, та продовжує:

"Зроблені заяви, як з боку голови Пентагону, так і з боку спецпредставника Держдепартаменту по Донбасу Курта Волкера, свідчать про те, що США розуміють – без їх активної участі конфлікт на Донбасі розв'язаний не буде. По-друге, США чітко і ясно стоять на позиції територіальної цілісності України і будь-які розмови про те, що «Донбас потрібно повернути зараз, а Крим потім» повинні бути прибрані з порядку денного. Третє, Штати підтвердили, що проблематика надання Україні летального оборонного озброєння – це пріоритетний пункт в порядку денному в українсько-американських відносинах. Всі ці три пункти, мені здається, є дуже важливими з точки зору будівництва нашого військового сектора, так і з точки зору високої політики.

Певним дисонансом прозвучала заява Курта Волкера щодо перспектив членства України в НАТО. Я у своєму Twitter відразу написав, що «це неправильна постановка питання». Правильним, на мою думку, має бути те, що Захід в цілому, а зокрема США, Великобританія, Франція, країни, які підписали Будапештський меморандум і підписами своїх найвищих керівників гарантували нам територіальну цілісність і безпеку, повинні зробити все для того, щоб ця безпека була досягнута. А вона можлива тільки в рамках НАТО.

Тому я б переформулював це питання: яким чином Захід допомагає Україні максимально швидко наблизитися до стандартів НАТО і подати заявку на вступ до цієї організації? Ось це була б адекватна позиція.

А те, що Волкер вкотре, як і деякі інші західні політики, розповідає про те, що Україна «не готова», він таким чином лише ллє воду на млин російського агресора. Потрібно змінювати підходи західних країн щодо питань безпеки не тільки України, але і всього східноєвропейського регіону.

Однак процес поступово йде. І тут не менш важливою, а по правді кажучи, більш важливою є позиція самої України, яка повинна продемонструвати, що вона показує дуже серйозні результати у реформуванні нашого внутрішнього життя з подолання корупції, розвитку того ж оборонного сектора.

Тому що тільки об'єднання наших внутрішніх зусиль і зовнішньої допомоги дадуть можливість Україні максимально наблизитися до стандартів НАТО і членства в Північноатлантичному альянсі".

ATACMS уже є: Селезньов сказав, чого не вистачає Україні для гарантованого знищення Керченського мосту

четвер, 21 листопад 2024, 23:55

Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...

Х*йло вкотре лякає світ, що воно "ядерний псіх": Зеленський відреагував на заяву Путіна про удар балістичним "Орєшніком" по Дніпру

четвер, 21 листопад 2024, 23:40

Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...