Хіти тижня. Візантія наш: У РПЦ запропонували відібрати владу у Константинопольського патріархату

На думку протоієрея Андрія Новікова, Константинопольський патріархат "вчинив розкол", а коли він "увійшов у спілкування з анафемою", то сам потрапив під її дію.

Андрій Новіков. Фото: pravoslavie.ru.

Москва має вжити низку заходів у зв'язку з рішеннями Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Україні. Про це заявив член синодальної біблійно-богословської комісії Московського патріархату протоієрей Андрій Новіков у Facebook, передають Патріоти України.

Він запропонував "з огляду на відпадання колишнього Константинопольського патріархату від церкви" створити єпархії та парафії РПЦ на території Туреччини, зокрема у Стамбулі. Протоієрей заявив про необхідність скликати в Москві надзвичайний Всеправославний собор для скинення патріарха Варфоломія і членів його Синоду.

Також священик запропонував розірвати євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом та "накласти анафему на єресь східного папізму, включно із псевдовченням про право стамбульського єпископа на скасування та перегляд анафем і пробачень помісних церков". На думку Новікова, Константинопольський патріархат "вчинив розкол", а коли він "увійшов у спілкування з анафемою", то сам потрапив під її дію.

Хіти тижня. Запобіжник проти реваншу: Верховна Рада швидко розгляне закон про імпічмент президента, - Парубій

неділя, 21 квітень 2019, 0:10

Схоже, що незабаром центр прийняття рішень в політичному житті країни ще більше зміститься до парламенту. Голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозує, що наступного тижня може бути визначена ймовірна дата розгляду у парламенті законопроекту про імпі...

Ще один "міжнародний спостерігач": У Чорне море через Босфор іде корабель ВМС Великобританії

неділя, 21 квітень 2019, 0:00

Судно ВМС Великобританії Echo, яке зайшло в протоку Босфор, здатне займатися пошуком мін і виконувати антидиверсійні завдання. Багатоцільовий корабель гідрографічної розвідки військово-морських сил Великобританії Echo увійшов у протоку Босфор і рухаєть...