Хіти тижня. Знищити фінансову систему Росії: У США запропонували відключити РФ від світової доларової системи

США вирішили допомогти російській владі добитися перемоги на доларом, яку в якості курсу в травні проголосив президент РФ Володимир Путін.

Законопроект про розширення санкцій ( «Акт щодо захисту американської безпеки від агресії Кремля 2018"), запропонований групою сенаторів від обох партій американського конгресу, крім заборони на інвестиції в російський держборг і вимоги повернути Крим Україні, пропонує визнати РФ державою-спонсором тероризму і заблокувати можливість доларових розрахунків для ключових учасників банківської системи країни, передають Патріоти України.
Згідно з текстом документа, нові жорсткі обмеження передбачені для найбільших держбанків, на частку яких припадає 70% активів банківської системи. Сбербанку, ВТБ, Россельхозбанку, Газпромбанку, Промсвязьбанку, Банку Москви і ЗЕБу пропонується заборонити проводити будь-які транзакції з юрособами США.
Під це визначення потрапляють в тому числі американські банки, коррахунки в яких забезпечують можливість проводити розрахунки в доларах. «Можна згадати жорсткість санкцій першої хвилі, яка вдарила по банку «Росія» і СМП Банку. Те, що відбувалося тоді, буде відбуватися з держбанками», - пише начальник аналітичного управління БКФ Максим Осадчий.
«Операції російських банків з безготівковими доларами стануть практично неможливими, - попереджає він. У цих умовах заморозка або примусова конвертація доларових вкладів в рублі «стане неминучою».
У американським списку спонсорів тероризму поки тільки чотири країни. Це Північна Корея, Іран, а також Судан і Сирія, де йде громадянська війна. «Відносно Ірану США вводили заборону на експорт нафти. Так що при такому сценарії може стати ребром питання про заборону на покупку російських нафти і газу. (Тоді) всі інші санкції здадуться «квіточками», - зазначає старший аналітик «Альпарі» Роман Ткачук.
У фінансовій частині північнокорейський сценарій для РФ - песимістичний і малоймовірний, а іранський можна вважати умовно оптимістичним, міркує Осадчий.
В Ірані в квітні у відповідь на обвальне девальвацію ріалу влада заборонила громадянам тримати більше 10 тисяч доларів готівкою, а банкам - продавати більше 1000 євро в рік тим, хто їде в країни далекого зарубіжжя.
За межі країни дозволено вивозити не більш як 5 тисяч євро. «У рамках «м'якого» іранського сценарію, якщо буде прийнятий законопроект, можливо посилення в Росії заходів валютного контролю. Найближчим часом навряд чи справа дійде до обмеження обсягу іноземної валюти, який росіяни можуть тримати за межами банків. А ось такі заходи, як зниження максимальної суми, яку пасажирам дозволено вивозити за межі країни, цілком можливі. Інші очевидні слідства - девальвація рубля і зростання процентних ставок », - резюмує Осадчий.
Опублікував: Олег Устименко

Кажуть, що чекають "сигналів": У Кремлі зробили заяву про "готовність до прямих переговорів"

понеділок, 28 квітень 2025, 11:28

Агресорка Росія нібито чекає від Києва на сигнал про поновлення прямих переговорів. Мовляв, Москва до цього готова. Про це цинічно заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, передають Патріоти України. Речник “фюрера” нахабно каже, мовляв, сигнал про готовніс...

Навіть не приховує: Путін подякував Кім Чен Ину за те, що той направив свої війська на війну з Україною

понеділок, 28 квітень 2025, 10:56

Російський диктатор Володимир Путін подякував за допомогу північнокорейським військовим, як брали участь у бойових діях у Курській області. Про це повідомляють російські ЗМІ, передають Патріоти України. "Віддаємо належне героїзму, високому рівню спеціа...