Постійний представник Росії в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на сході України Борис Гризлов під час візиту до Києва в понеділок, 11 січня, привозив пропозиції Кремля щодо завершення війни на Донбасі. Разом з тим, вони не влаштували українську сторону. Про це Апострофу розповіло джерело в одній з європейських спостережних місій в Україні, передають Патріоти України.
За його даними, одним з центральних питань було проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. Гризлов, зазначив співрозмовник видання, заявив, що російській стороні не важливо, за якою виборчою системою і під чиїм протекторатом вони будуть проходити, хто і як буде рахувати голоси, які суб'єкти будуть брати в них участь.
Для Володимира Путіна при цьому важливо, щоб Україна дотрималась в даному процесі такої послідовності: президент Петро Порошенко підписує закон про амністію для бойовиків, потім, не пізніше березня 2016 року, проводить вибори за українським законодавством і завершує конституційну реформу, в якій буде закріплено особливий статус Донбасу. Тільки після виконання цих пунктів українська сторона отримає повний контроль над державним кордоном.
Проведення виборів на окупованому Донбасі потрібно РФ для того, щоб вже в червні почати переговори з Євросоюзом щодо зняття санкцій.
Разом з тим, пропозиції Путіна Україну не влаштували. За даними джерела, Київ наполягає на такій послідовності подій: Петро Порошенко готовий підписати закон про амністію, прийняти і навіть узгодити з сепаратистами новий закон про вибори на Донбасі, завершити конституційну реформу під міжнародним контролем.
Однак вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей повинні відбутися не до, а після того, як Україна отримає контроль над державним кордоном.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...