У зв'язку з агресією Росії в Україні санкції проти РФ діють уже приблизно чотири роки, проте тільки недавнє замороження у США активів 24 представників путінської "еліти" завдали відчутного удару по режиму президента Росії Володимира Путіна. Таку думку в колонці для "Радио Свобода" висловив російський політолог Андрій Піонтковський, передають Патріоти України.
Політолог зазначив, що російська економіка стагнує з 2010 року, а після 2014 року санкції погіршили цей стан. Однак кремлівська пропаганда до останнього часу "блискуче давала раду із санкціями, цілодобово конвертуючи їх у теленаркотик національної гордині, пихи і перемогобісся".
"Але в гібридній інформаційній війні за серця й уми російських громадян, здавалося б, геть виграній кремлівською клептократією, відбулося своє "диво на Марні" або "диво на Віслі". Назвемо його "дивом на Потомаку". Укотре виявилося, що не помилявся Вінстон Черчілль, який говорив, що американці обов'язково знайдуть правильне рішення, попередньо випробувавши всі інші... Диво полягає в тому, що ось уже три тижні кремлівська пропаганда не може вибрати "правильного" тону у висвітленні санкцій 6 квітня, а навпаки, перебуваючи в стані цугцвангу, здійснює політичні і психологічні помилки", – розповів він.
Політолог наголосив, що просте рутинне застосування американського законодавства завдало "чутливого удару по найвразливішій конструкції путінської системи влади". "Наші духовні "скрепи", які цементують російський соціум, містять два обов'язкові постулати віри: є олігархи, які пограбували країну, і є національний лідер, який ось уже 18 років невпинно бореться з ними і їхніми західними покровителями. У цьому крихкому когнітивному дисонансі країна і живе всі 18 років, що є, звичайно, видатним технологічним досягненням вітчизняної соціальної інженерії", – розповів він.
Політолог нагадав, що першою реакцією на санкції в Росії було обурення щодо нехтування правами приватної власності лідерів російського бізнесу, який забезпечив у США десятки тисяч робочих місць. Потім російська влада заговорила про відшкодування фігурантам санкційного списку їхніх фінансових утрат.
"Вони посягнули відразу на обидві сакральні "скрепи" нашої крихкої національної єдності. Бізнесмени і чиновники, які пограбували народ та відмивають у США $1 трлн, ніколи не стануть у народній думці капітанами російського бізнесу. Під загрозою опинилася і друга важлива ідея – беззастережна віра у батька нації, непримиренного борця з корупціонерами", – зазначив він.
Піонтковський звернув увагу, що 8 квітня генеральний прокурор Юрій Чайка і голова Слідчого комітету Олександр Бастрикін назвали фігурантів санкційного списку злочинцями, які виводять із Росії величезні кошти. "Ця нова концепція... має свої фатальні для політичної стабільності режиму слабкості. Насамперед, це знову стосується фігури нашого головного непримиренного борця з корупцією. Усі 24 злочинці (за Чайкою, Бастрикіним) – люди, наближені до Путіна, а четверо з них фактично члени його сім'ї: зять (або колишній зять) Кирило Шамалов, особистий охоронець із 25-річним стажем генерал армії Віктор Золотов, син друга дитинства і найближчого партнера Аркадія Ротенберга і, нарешті, найголовніший особистий гаманець Путіна, номінальний власник "Сургутнафтогазу" Володимир Богданов", – наголосив він.
На думку політолога, Чайка і Бастрикін "авансом" оголосили злочинною всю російську політичну верхівку, інформація про яку міститься у засекреченій частині "кремлівської доповіді" і яку може бути опубліковано пізніше.
"Санкції 6 квітня вперше викликали в Кремлі розгубленість, сум'яття і навіть розкол. Було висунуто дві діаметрально протилежні концепції ставлення до них, обидві руйнівні для стрижневих ідеологем режиму. Що, мабуть, у Москві зрозуміли, тому тему санкцій 6 квітня і реакції на них було сором'язливо притишено", – розповів він.
Піонтковський додав, що в Росії припинили розмови про компенсацію постраждалим "капітанам російського бізнесу" і різко знизили рівень антиамериканської істерії з надією, що Путін зможе домовитися з президентом США Дональдом Трампом про скасування санкцій.
"Тепер, коли ефективну стратегію знайдено, владі США і Великобританії залишається лише послідовно виконувати вимоги свого власного законодавства, надаючи нові порції інформації про високопоставлених грабіжників. Повертаючи, якщо хочете, свій борг російському суспільству. Захід надто довго співпрацював з кремлівською клептократією, надаючи їй можливості відмивати у себе награбовані в Росії кошти", – підсумував він.
Конгресмен із Флориди Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа з нацбезпеки, назвав війну Росії проти України "м'ясорубкою" і порівняв її з окопною Першою світовою, передають Патріоти України. На прохання ведучої Волт...
Командувач ДШВ, Герой України, бригадний генерал Ігор Скибюк пояснив, чому українські війська стоять і захищають позиції на фронті "до останнього". За його словами в інтерв’ю, оборона в першу чергу має бути стійкою. І втрата певної частини території — ...