Володимир Гройсман підбив підсумки численних консультацій із лідерами політичних сил і президентом щодо формування нового уряду. Його потенційний очільник, а поки – голова Верховної Ради стверджує, що наразі вже є "узгоджений формат, який, можливо, має отримати підтримку коаліції та парламентських фракцій", повідомляють Патріоти України.
"Хочу, щоб усі зрозуміли, що сьогодні уряд, який прийде, має стабілізувати ситуацію в країні, має продовжити якісне проведення реформ, і це покладає на нього величезну відповідальність, – наголосив Гройсман. – Тому дуже важливо, щоб люди не просто сіли в свої крісла й одержали табличку, що є міністрами, а щоби вони були адекватні, здатні брати на себе відповідальність, спроможні зрушити з місця вирішення тої купи проблем, яку маємо нині в нашому суспільстві".
Можливий наступник Арсенія Яценюка переконує, що може "назвати кожну сферу, яка потребує уваги, відповідальності і професійності". На його думку, міністерство фінансів, наприклад, передовсім мусить забезпечувати фінансову стабільність і середньострокове планування фінансів, що ж до міністерства економіки, то тут Гройсманові насамперед ідеться про очевидність потреби дерегуляції економіки, забезпечення її стабілізації та зростання. "Це говорить про те, що в усіх цих міністерствах мають бути сформовані команди, які здатні брати на себе відповідальність", – зазначив політик.
Особливо Гройсман наголосив на тому, що в разі сформування Кабміну із ним на чолі уряд цілковито не сприйматиме будь-якої корупції, й запевнив – має окреслене за принципове питання, на якому ставить чіткі акценти. "Вважаю, що коли в країні є величезні виклики, людям живеться надзвичайно важко, коли вони не можуть купити ліки чи забезпечити себе всім необхідним, удаватися до корупції, контрабанди, відмивання податків – це є величезний злочин, це є мародерство, яке не може бути допущене", – виголосив політик. І додав: окреслене має усвідомити кожен урядовець, який працюватиме в новому Кабміні.
"Я розумію, що ми перебуваємо в надзвичайно складному стані, розумію, що відповідальність перед урядом стоїть величезна, і виклики є просто катасрофічними, – зауважив Гройсман. – Однак знаю й інше: якщо буде ваша підтримка, підтримка громадян України, ми чесно відпрацюємо і зробимо все, щоб вивести країну із нинішньої кризи". Для цього Кабмін потребуватиме підтримки парламентських фракцій, але при цьому його ймовірний голова вважає, що передусім тут не обійтися без підтримки українського народу. "Хочу сказати одне: якщо ми її отримаємо, зробимо все від нас залежне, аби виправдати ваші підтримку й довіру", – пообіцяв Гройсман.
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...
Балістична ракета, якою Росія ударила по Україні, була створена на базі російської ракети РС-26 Рубіж. Про це повідомила речниця міноборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу. За її словами, Москва попередньо повідомила Вашингтон через канали зменшення...