Російські військові, які проходять службу у військових частинах, розташованих у Білорусі, проводять роботу задля зміни позитивного ставлення місцевого населення до України і українців. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів представник України у робочій групі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи, прем’єр-міністр України (1995-1996 рр.), колишній голова СБУ, генерал армії Євген Марчук, передають Патріоти України.
За словами Марчука, зараз ставлення білорусів до українців у сусідній країні хороше. Однак той факт, що в Білорусі росіяни розміщують декілька воєнних структур, а військові постійно комунікують з місцевим населенням може спричинити зміну ставлення до українців. Одна з причин – депресивні райони, в яких розташовані російські частини.
«Що означає в депресивному районі військова структура? От дивіться. У військових зарплата стабільна і непогана. Люди ж ходять на ринки, адаптуються до місцевого ритму життя. Так само і місцеві, десь підпрацьовують у цих військових, контакти військових з місцевими постійні є. Я підкреслю, що мова іде про російських військових в Білорусі, не місцевих. Так от, таким чином з часом дуже легко змінити акценти місцевих на недружні по відношенню до українців. Це не справа одного місяця, чи одного року. Але така робота росіянами ведеться», - каже Марчук.
Окрім того, генерал Марчук наголошує на тому факті, що за останній рік більше половини з-понад 20 спільних білорусько-російських навчань були проведені в Росії. «Я не думаю, що в Білорусі може дійти зараз до того, що нині на Донбасі. Хоча, нічого виключати не можна. З нинішньої поведінки російського керівництва висновок такий: ніяких заперечень будь-яких варіацій розвитку подій. Тому що, ми ж побачили, що все можливо з їх боку», - вважає Євген Марчук.
Як повідомлялося раніше в ЗМІ, на думку білоруських експертів місцевого Центру стратегічних і політичних досліджень Росія хоче перетворити Білорусь на «сіру зону» небезпеки для України. Про це, зокрема, ідеться у доповіді «Білорусь в контексті протистояння Росія-НАТО: Загрози і виклики для суверенітету, незалежності і національної безпеки. Стратегічні висновки і рекомендації».
Армії Російської Федерації вдалося накопичити понад півтори тисячі ракет. Окупантам вдалося поповнити свій арсенал завдяки нарощенню виробництва та паузі в атаках по Україні. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані інформованих джерел, пе...
Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...