Міжнародний Суд ООН задовольнив прохання України про тимчасові заходи щодо позову проти РФ (відео)

Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі Україна про Росії, визнавши, що має юрисдикцію prima facie для розгляду даної справи.

Міжнародний суд ООН. Фото: REUTERS.

Міжнародний Суд ООН задовольнив прохання України про тимчасові заходи за позовом проти Росії Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це, оголошуючи проміжне рішення суду, заявив суддя Абрахам, пишуть Патріоти України з посиланням на 112.Україна.

У той же час, суд прийняв рішення, що тимчасові заходи за позовом будуть сформульовані в іншому вигляді, ніж пропонувала Україна.

"Суд зазначив після розгляду всієї інформації, що умови, яких вимагає статут для того, щоб визначити тимчасові заходи щодо Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, відповідають вимогам. Зараз очікується остаточне рішення суду для того, щоб суд зміг відзначити певні заходи, щоб захистити права, про порушення яких заявила Україна... В цьому випадку, розглянувши тимчасові заходи, на які подала запит Україна і умови цієї справи, суд вважає, що заходи повинні бути визначені, але не будуть ідентичні тим, на які подала запит Україна", - сказано в рішенні суду.

Зазначимо, що згідно з процедурою, суд виносить рішення, чи має він юрисдикцію prima facie (дослівний переклад - "юрисдикцію на перший погляд"). Це - необхідна умова для того, щоб прийняти рішення про тимчасові заходи. Через рік або два, після прийняття цього рішення приймається остаточне рішення про юрисдицкцію.

Підіграє Путіну: Союзники США стурбовані "мирним планом" Трампа з територіальними поступками РФ, - CNN

субота, 26 квітень 2025, 0:10

CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...

США провокують "розкол": Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, - FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 23:55

Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...