У Росії існує сильна залежність церкви від влади Путіна. Тому росіяни іронічно оцінюють роль православ'я і патріарха у великій політиці, через що знижується довіра до цього інституту. Про це розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко, передають Патріоти України.
За словами експерта, проблема довіри до церкви – стара. Ще в 1917 році після миттєвого обвалення царського режиму раптом виявилося, що росіяни так само сильно ненавидять і церкву. Російська церква, бувши джерелом державності в Росії, не змогла утримати ні власну владу, ні царя.
"Московська православна церква в Росії давно перетворилася на потужний пропагандистський інструмент контролю за населенням і легітимації влади. Тому успіхи церкви в Росії – це успіхи країни. Поразка церкви – поразка країни. Тому росіяни обережно просять дистанціюватися церкву, як охоронця віри, від політики влади. Коли патріарх Кирило заявляє, що підвищення пенсійного віку – це нормально, це неприйнятно. Такого росіяни не очікували", – зауважує Віктор Небоженко.
При цьому політолог наголосив, що московська церква втрачає монополію на православ'я по всій території СНД. "Заява Вселенського патріарху Варфоломія, що Україна має право на власну церкву – репутаційний удар по монополії московського патріарха по всьому СНД. А Російська православна церква не знайшла нічого іншого, як використовувати путінські методи боротьби з противником – облила брудом Варфоломія. І Варфоломій тепер, заручившись підтримкою Господа Бога, ніколи не простить московському патріархату хамства і нахабства", – підкреслив Небоженко.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала позов до Вищого антикорупційного суду про визнання необґрунтованою та конфіскацію частини майна, що оформлене на родичку чинного міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля, передают...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.05.25 орієнтовно склали: