Москва лютує через заяву Ващиковського: У Путіна порівняли голову МЗС Польщі з Геббельсом

Очільник польського зовнішньополітичного відомства наголосив, що СРСР разом з німецькими нацистами винен у розв'язанні Другої світової війни.

Вітольд Ващиковський. Фото:http://www.polradio.pl

Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що СРСР так само, як і нацистська Німеччина винний у розв’язанні Другої світової війни, ці слова викликали обурення в РФ. Як повідомляє Rzeczpospolita, заява Ващиковського стала відповіддю на інтерв’ю посла Росії в Польщі Сергія Андреєва, в якому той заявив, що Польщі б зараз не було, якби не радянські солдати. Про це пише Українська правда, передають Патріоти України.

"Я хотів би скоригувати його історичну оповідь, оскільки не можна починати історію польсько-радянських, польсько-російських стосунків від 1945 року, визволення від німецької окупації. Треба не забувати, що радянський союз дуже сприяв початку Другої світової війни і разом з Німеччиною вторгся у Польщу, тому є так само відповідальний за вибух Другої світової війни" - заявив Ващиковський.

В російській Держдумі з обуренням відреагували на такі слова глави МЗС Польщі.

"Глава МЗС Польщі докотився у своєму брехливому цинізмі до позиції ідеолога фашистського рейху Геббельса: чим жахливіше брехня, тим охочіше в неї повірять", — сказала віце спікер Держдуми РФ Іріна Яровая, яку цитує РИА "Новости".

Глава комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Леонід Слуцький назвав звинувачення польського міністра спробою переписати історію.

Стане трохи легше? "Флеш" пояснив, що означає вимкнення ретрансляторів у Білорусі

субота, 27 червень 2026, 9:59

Поплічниця країни-агресорки Білорусь виконала умову українського президента Володимира Зеленського і вимкнула мережу ретрансляторів,завдяки яким Росія керувала своїми ударними дронами в режимі реального часу над західними регіонами України. Але це не о...

"До цього треба готуватися": Буданов зробив заяву про відносини з РФ після війни

субота, 27 червень 2026, 9:35

Є абсолютно різні варіанти того, як можуть скластися відносини між Україною та Росією після війни. Наразі зарано про це говорити, але треба готуватися до того, що РФ завжди буде нашим "сусідом". Як повідомляє РБК-Україна, про це керівник Офісу президен...