Провідний французький часопис Le Monde пише про кількість жертв збройного конфлікту на сході України, розглядаючи доповідь ООН, яка стосується цього питання. Німецька газета Sueddeutsche Zeitung повідомляє про рішення Міжнародного валютного фонду змінити умови надання позик, які можуть допомогти Україні у нинішній кризовій ситуації. Ця ситуація аналізується на сайті Крим.реалії, повідомляють Патріоти України.
Французький часопис Le Monde опублікував матеріал «Більш ніж 9 тисяч загиблих від початку війни в Україні». Видання наводить статистику, викладену в доповіді комісара ООН з прав людини щодо принаймні 9 тисяч 98 загиблих і 20 тисяч 732 поранених внаслідок бойових дій на сході України.
Ці дані враховують цивільних, українських військових ЗСУ та угруповань бойовиків. У доповіді наголошують, що за період з 16 серпня до 15 листопада нинішнього року загинули 47 цивільних осіб і 131 цивільних зазнали поранень, що, на думку укладачів доповіді, свідчить про різке зниження інтенсивності конфлікту. Ці нові жертви, як пояснюють, спричинили вибухонебезпечні предмети, що залишились із часу бойових дій.
ООН, продовжує автор статті, додає, що вбивства, тортури і знущання й надалі залишаються щоденною реальністю на територіях, які контролюють бойовики і підрозділи українських ЗСУ. Нове припинення вогню, якого досягли у серпні цього року, зменшило рівень насильства. Водночас, як зазначають у доповіді ООН, ситуація в зоні конфлікту і надалі залишається напруженою, а перемир’я – доволі хитким.
Le Monde зазначає, що на території, підконтрольній проросійським сепаратистам на сході України, й надалі надходять озброєння і «жива сила» з Росії. Відтак загальне становище є доволі тривожним.
Французьке видання повідомляє, що в зоні бойових дій проживають майже 3 мільйони людей, які відчувають складнощі з економічними і соціальними правами, надто коли йдеться про доступ до медичної допомоги, житло, соціальну допомогу і компенсаційні механізми щодо втрат майна, конфіскованого чи пограбованого.
Часопис завершує, додаючи, що ситуація, в якій перебуває цивільне населення в зоні збройного конфлікту, може значно погіршитись із приходом зими, а також із перешкодами, які є в роботі співробітників допомогових аґенцій.
Німецьке видання Sueddeutsche Zeitung надрукувало статтю «Рішення МВФ допомагає Україні у мільярдній суперечці з Росією». Часопис зазначає, що позики від МВФ країнам у фінансовій скруті надавали досі лише тим, хто вчасно і повністю виплатив свої позики іншим країнам. Це правило цього разу змінять для України, яка не бажає вчасно виплачувати позику, що Віктор Янукович отримав від Росії.
Німецька газета пише, що в Україні проблемою є не лише війна, а також і фінансова криза. Українське керівництво домовилось зі своїми кредиторами, що не виплачуватиме позики повністю. Але поміж тих кредиторів є один, який не погоджується на переоформлення українського боргу і хоче, аби той борг було виплачено повністю до кінця року. Йдеться про 3 мільярди доларів, які прагне отримати від України Росія. Саме це і стає великим клопотом для України.
Sueddeutsche Zeitung продовжує, що нині засадниче правило, за яким МВФ надає позики, має бути радикально змінене. У випадку з Україною повні виплати урядових позик відтепер не будуть обов'язковими для отримання позик МВФ. Часопис додає, що про рішення ради директорів МВФ щодо зміни цього правила має бути оголошене впродовж наступних кількох днів.
Німецьке видання пише, що Москва таким чином втрачає важіль тиску на Україну. А російський міністр фінансів Антон Силуанов заявив, що це рішення Міжнародного валютного фонду спрямоване проти уряду Москви. Російський урядовець додав, що МВФ робить кроки за рахунок Росії, прагнучи легалізувати те, що Силуанов визначив, як «порушення правил Києвом».
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...