"Ми ні в кого ніколи не просилися назад": Лавров зробив самовпевнену заяву про Росію і G8

Глава МЗС РФ назвав групу 20 механізмом досягнення консенсусу і найбільш перспективним форматом багатосторонньої дипломатії.

Сергій Лавров. Фото: ЕРА.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що країна ніколи не просилася назад до "Великої вісімки" (G8) після схвалення рішення про її виключення зі складу організації. Про це повідомляє "РИА Новости", передають Патріоти України.

Зазначимо, напередодні президент США Дональд Трамп заявив про необхідність повернення Росії до "Великої вісімки" після виключення країни у 2014 році. Однак більшість європейських учасників саміту G7 у Канаді виступили проти цього.

"Коли було схвалено рішення про те, щоб наші західні партнери у "вісімці" більше не брали участь і повернулися у свій формат "сімки", ми це сприйняли як їх рішення і прекрасно працюємо в інших форматах. І особливо у "двадцятці", де поділяють наші підходи", – наголосив Лавров.

Глава російського МЗС зазначив, що "в рамках G20 вже ультиматумами не обійдешся". Він також назвав групу 20 механізмом досягнення консенсусу і найбільш перспективним форматом багатосторонньої дипломатії.

"Маємо перемогти імперію": Якби не дурний Путін, не було б розмов про приєднання України до ЄС, - сейм Литви

п’ятниця, 26 червень 2026, 8:39

Росія поступово втрачає свої позиції, а її економіка вже відчуває наслідки міжнародного тиску. Водночас союзники України наголошують на необхідності посилення санкцій і продовження підтримки Києва, аби остаточно послабити російський режим, передають Па...

ЗСУ потрібні нові бригади для стримування загроз із Білорусі, - Сирський

п’ятниця, 26 червень 2026, 8:03

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що для надійного стримування можливого наступу з території Білорусі Україна має створювати нові військові бригади, передають Патріоти України. За його словами, економія ресурсів на форму...