Поліція підозрює керівників Чорнобильської АЕС в махінаціях з радіоактивним ломом на станції. Про це свідчить постанова Печерського районного суду від 15 червня, опубліковане на сайті Єдиного держреєстру, повідомляють Патріоти України з посиланням на Ліга.нет.
Наразі правоохоронці ведуть розслідування організації незаконного перерахування держкоштів за демонтаж металоконструкцій станції, який насправді не виконується, а також подальшу його реалізацію за заниженими цінами.
За даними реєстру, було встановлено, що з 2012 року і до цих пір проводилися тендери із закупівлі робіт з демонтажу, переробки обладнання та конструкцій ЧАЕС, учасниками. Переможцями тендеру було визначено ТОВ Промметбуд, ТОВ Метресурс і ТОВ Метал-сервіс плюс. З цими компаніями укладались договори про виконання робіт і надання послуг, частина з яких не виконувалася. Далі лом реалізовувався за заниженими цінами, зазначає джерело.
Гроші реалізовували шляхом перерахування на рахунки Свято-Іллінської Єпархії УПЦ в Славутичі. Після цього гроші йшли на рахунки іноземних компаній, одна з яких - естонська компанія Мacte Gzu Ou.
Як з'ясували слідчі, в період з 2013 по 2015 року посадові особи ЧАЕС за нібито виконані послуги, а також закупівлю товарів перевели понад 17,87 млн гривень на підприємства з ознаками фіктивності. Чиновники привласнювали і частину міжнародної допомоги, виділеної на придбання будматеріалів і техніки.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...