Скрепи беруть за зябра: В Естонії пройшла облава на "мийників" брудних російських грошей

Під підозру потрапили 42 працівники естонського відділення банку Danske.

Danske Bank. Фото: Russia Business Today.

В Естонії за підозрою в причетності до великомасштабного відмивання зарубіжних грошей затримано 10 колишніх співробітників банку Danske. Правоохоронні органи підозрюють, "що затримані навмисне дозволяли клієнтам банку здійснювати операції, пов'язані з відмиванням грошей". Про це повідомляє прес-служба державної прокуратури Естонії, передають Патріоти України.

За інформацією наглядового відомства, затримання колишніх співробітників банку Danske відбувалися протягом двох днів - у вівторок і в середу, 18-19 грудня. Раніше були виявлені масштабні випадки відмивання грошей через естонське відділення датського банку Danske Bank. Зокрема, через це відділення в 2007-2015 роки пройшов 201 мільярд євро проблемного походження. Кількість укладених угод залишається невідомою. В даний час з 15 тис. закритих на сьогодні банківських рахунків під підозрою знаходиться не менше 6,2 тис.
"Сірі" угоди були пов'язані з бізнесом клієнтів-нерезидентів, які припинили на сьогодні свою діяльність. Як розповів керівник, що проводив розслідування, "серед клієнтів з числа нерезидентів громадяни Великобританії, Фінляндії, Росії, Данії, а також представники ще 85 країн". Серед 15 тис. нерезидентів - 23% громадяни РФ, 12% - Латвії, 9% Кіпру, 4% - Великобританії. Рішення про те, хто з них насправді відмивав гроші, повинна прийняти фінансова інспекція Естонії.
Під підозру потрапили 42 працівники естонського відділення банку. 31 липня цього року естонська Держпрокуратура порушила кримінальну справу за обмеженою кількістю епізодів в естонській філії Danske Bank після того, як власник Hermitage Capital Білл Браудер подав заяву про злочин щодо 26 співробітників естонського філії банку. За словами Браудера, місцеві банківські співробітники на чолі з Айваром Рехе створили умови для масштабного відмивання грошей і приховували це.
У жовтні уряд Естонії прийняв рішення провести своє розслідування про події в естонському відділенні банку Danske. Рапорт доручено скласти експерту, обраному міністром фінансів Томасом Тиністе. У листопаді прокуратура Данії пред'явила попередні звинувачення за чотирма випадками порушення правил по відмиванню грошей. Всі вони пов'язані з естонською філією датського банку. Данська банк знаходиться під розслідуванням і в США.

Danske bank був заснований в 1871 році в Копенгагені. Є найбільшим датським банком і важливим банківським гравцем в Північній Європі з філіями в країнах регіону. Число його клієнтів перевищує п'ять мільйонів.

Хіти тижня. "Израиль не ждал доброго дядю из-за океана или мамку Меркель. Это пример для Украины", - Флінт

середа, 19 лютий 2020, 7:50

"Я не случайно поставил статью про Израиль и его 8-е по мощи место в мире. Прежде всего это пример для Украины. И сейчас я скажу то, что будет многим очень неприятно. Не желаете читать - милости просим, можете покинуть ленту. Но сказать это необходимо"...

"Годі брехати!": Британія яскраво осадила людей Путіна на Радбезі ООН

середа, 19 лютий 2020, 0:00

Карен Пірс нагадала Кремлю, що Україна - незалежна держава, котра сама може вирішувати, у якому напрямку їй розвиватися. Великобританія засудила Росію за підтримку терористів "Л/ДНР" і спроби підірвати суверенітет України. Представниця Британії при Рад...