Скрепи беруть за зябра: В Естонії пройшла облава на "мийників" брудних російських грошей

Під підозру потрапили 42 працівники естонського відділення банку Danske.

Danske Bank. Фото: Russia Business Today.

В Естонії за підозрою в причетності до великомасштабного відмивання зарубіжних грошей затримано 10 колишніх співробітників банку Danske. Правоохоронні органи підозрюють, "що затримані навмисне дозволяли клієнтам банку здійснювати операції, пов'язані з відмиванням грошей". Про це повідомляє прес-служба державної прокуратури Естонії, передають Патріоти України.

За інформацією наглядового відомства, затримання колишніх співробітників банку Danske відбувалися протягом двох днів - у вівторок і в середу, 18-19 грудня. Раніше були виявлені масштабні випадки відмивання грошей через естонське відділення датського банку Danske Bank. Зокрема, через це відділення в 2007-2015 роки пройшов 201 мільярд євро проблемного походження. Кількість укладених угод залишається невідомою. В даний час з 15 тис. закритих на сьогодні банківських рахунків під підозрою знаходиться не менше 6,2 тис.
"Сірі" угоди були пов'язані з бізнесом клієнтів-нерезидентів, які припинили на сьогодні свою діяльність. Як розповів керівник, що проводив розслідування, "серед клієнтів з числа нерезидентів громадяни Великобританії, Фінляндії, Росії, Данії, а також представники ще 85 країн". Серед 15 тис. нерезидентів - 23% громадяни РФ, 12% - Латвії, 9% Кіпру, 4% - Великобританії. Рішення про те, хто з них насправді відмивав гроші, повинна прийняти фінансова інспекція Естонії.
Під підозру потрапили 42 працівники естонського відділення банку. 31 липня цього року естонська Держпрокуратура порушила кримінальну справу за обмеженою кількістю епізодів в естонській філії Danske Bank після того, як власник Hermitage Capital Білл Браудер подав заяву про злочин щодо 26 співробітників естонського філії банку. За словами Браудера, місцеві банківські співробітники на чолі з Айваром Рехе створили умови для масштабного відмивання грошей і приховували це.
У жовтні уряд Естонії прийняв рішення провести своє розслідування про події в естонському відділенні банку Danske. Рапорт доручено скласти експерту, обраному міністром фінансів Томасом Тиністе. У листопаді прокуратура Данії пред'явила попередні звинувачення за чотирма випадками порушення правил по відмиванню грошей. Всі вони пов'язані з естонською філією датського банку. Данська банк знаходиться під розслідуванням і в США.

Danske bank був заснований в 1871 році в Копенгагені. Є найбільшим датським банком і важливим банківським гравцем в Північній Європі з філіями в країнах регіону. Число його клієнтів перевищує п'ять мільйонів.

Естонці вимагають повернути на місце: ФСБ зняла прикордонні буї на Нарві

четвер, 23 травень 2024, 21:14

Російські прикордонники в ніч на 23 травня зняли понад 20 буїв, встановлених прикордонною охороною Естонії на річці Нарві для позначення фарватеру. Про це повідомляє естонський національний телерадіомовник ERR, передають Патріоти України. Глава бюро пр...

"Геноцид" триває: Українські військові знову знищили російський Су-25 (відео)

четвер, 23 травень 2024, 19:41

У четвер, 23 травня, українські військові знищили черговий російський штурмовик Су-25. Про це повідомила 110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка, передають Патріоти України. . «Сьогодні нестримні зенітники 110 ОМБр снайп...