
Голова польського уряду заявила, що прибуття військових з "найкращої і найсильнішої армії світу" – це важливий день для Польщі і для Європи. У суботу, 14 січня, прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло у місті Жагань поблизу польсько-німецького кордону привітала військових США, передають Патріоти України з посиланням на "Польське радіо".
"Присутність американських військ тут, у Польщі – це черговий крок реалізації стратегії, яку прийняв уряд партії Право і справедливість, – укріплення безпеки Польщі, укріплення безпеки нашого регіону. Цю стратегію ми реалізуємо в турботі за майбутнє нашої батьківщини і наших громадян", – заявила Шидло.

Шидло додала, що метою польського уряду є будувати разом із союзниками оборонні стратегії, спрямовані на мирне укріплення безпеки. Перші 250 американських солдатів прибули тиждень тому літаками до Вроцлава. Наступними днями до Польщі в’їжджали чергові групи – передусім до міста Жагань поблизу польсько-німецького кордону, де міститиметься командування важкої бригади.
Нагадаємо, 11 січня до Польщі прибула група з приблизно 300 американських військовослужбовців в межах схваленого НАТО плану з посилення присутності альянсу в Східній Європі. 9 січня у Польщу прибула перша партія танків M1 "Абрамс" із США в рамках програми зі зміцнення східного флангу НАТО. У Кремлі назвали розміщення американських танків у Польщі загрозою інтересам і безпеці Росії.

Росія веде переговори з Казахстаном про імпорт 50 тисяч тонн бензину АІ-92, щоб зменшити внутрішній дефіцит, спричинений ударами українських дронів по НПЗ, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. За даними Reuters, станом на кінець червня з...
За результатами опитування інститутом IBRiS на замовлення Radio ZET, 59,7% поляків не підтримують вступ України до Європейського Союзу. Водночас 35,4% респондентів висловилися за членство України в блоці, найвищий рівень підтримки зафіксували серед виб...