"Настав час насолоджуватися священним даром визволення та незалежності": Патріарх Варфоломій звернувся до митрополита Епіфанія та українців (відео)

Автокефалія, за словами патріарха, дозволить православним України насолоджуватися даром незалежності, не відчуваючи тиску і втручання не на користь власної ідентичності.

Патріарх Варфоломій. Фото: скріншот з відео.

Вселенський патріарх Варфоломій І звернувся до митрополита Православної церкви України Епіфанія з нагоди надання ПЦУ Томосу про автокефалію, передають Патріоти України.

У своїй промові Варфоломій наголосив, що український народ сім століть чекав на отримання Томосу і мав повне право звернутись до Вселенського патріархату. Автокефалія, за словами патріарха, дозволить православним України насолоджуватися даром незалежності, не відчуваючи тиску і втручання не на користь власної ідентичності. Окремо Варфоломій привітав присутність президента України Петра Порошенка.

Наводимо текст промови повністю:

"Його Всесвятості Патріарха Вселенського Варфоломія

До Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Епіфанія

Ваше Блаженство Митрополите Київський та всієї України Епіфаніє,

Світло і радість, мир і єдність переповнюють сьогодні святу Церкву України, яка у Ваші руки, Ваше Блаженство, отримує Томос про своє офіційне визнання та декларацію як Автокефальна Церква, що підносить її до рівня чотирнадцяти Церков-сестер, які складають повноту нашої святої Православної Церкви.

Побожний Український нарід чекав цього благословенного дня цілих сім століть. І ось, для нього також прийшла пора, так само, як і для багатьох інших Православних народів, щоб насолоджуватися священним даром визволення та незалежності, стаючи вільним від будь-якого зовнішнього тиску і втручання, які досить часто були не на користь власної ідентичності.

Ваше Блаженство, Ви мали повне право просити і вимагати автокефалії. Це було право і привілей Вашої Константинополької Церкви-Матері дарувати Вам статус автокефалії. Ми щироседечно молимося, що Ви докажете, що є гідними цього дару і занурите себе, як улюблені побратими інших Церков-сестер у все-Православну єдність та співпрацю, а також у нашу спільну присутність і працю у сучасному світi, який є спраглий невичерпних духовних скарбів Православ'я.

Сьогодні, з благодаті Господньої, ми реалізовуємо відновлення до спілкування/ причастя мільйонів вірних на Вашій землі, які раптово опинилися поза канонічністю та спілкування, не маючи у тому своєї вини. Проте, Константинополь зібрав і прийняв їх, як їхня справжня матір – та сама Церква, яка колись привела їх до Християнського хрещення – на відміну від їхньої мачухи. Зрештою, ніколи з жодним народом чи нацією Константинополь не поводився як мачуха протягом всієї своєї довгої і часто хвилюючої історії. Ця Церква бідних Христа завжди спорожняла себе, радо жертвуючи частинами своєї юрисдикції, зменшуючи себе заради того, щоб служити потребам і інтересам своїх дітей.

Ваше Блаженство, дорогий брате,

У цей надзвичайний та історичний день, у Священному Центрі Православ’я, стоять та святкують з нами князь Володимир і свята Ольга, разом з усіма святими нащадками прославленої Української землі, а також усі прибічники і прихильники прав Вашого Українського народу, і справедливості назагал, а також прав людини і особливо релігійної свободи для всіх людей і народів. Всі вони присутні в дусі і молитві, розділяючи нашу радість і втіху.

Ми вітаємо почесну присутність серед нас в цю священну хвилину глави України, Високоповажного пана-президента Петра Порошенка, який так сильно мріяв побачити цей великий і славний день, висловлюючи найглибші жагу, молитви і прохання свого народу насолоджуватися їхніми свободою та незалежністю.

Ми висловлюємо вдячність, подяку і благословення Церкви-Матері усім Вам. Ця Церква міста Костянтина завжди буде на Вашій стороні – сподіваючись, молячись та працюючи для Вашого зростання і розвитку у Христі, а також для стабільності новоутвореної Православної Автокефальної Церкви України.

Христос посеред нас!".

Зеленський не пробачив Гончарука: На Банковій ідуть переговори про перезавантаження Кабміну – політолог

понеділок, 24 лютий 2020, 21:29

За словами Миколи Давидюка, зараз ідуть співбесіди з окремими людьми на посади міністрів. Протягом двох тижнів в Україні може з'явитися новий Кабінет міністрів. Зараз тривають переговори з кандидатами. Про це повідомив політолог Микола Давидюк в ефірі ...

"По-братньому втопити у "мочі Мутко": "Росія докладала багато зусиль, щоб потягнути нас за собою", – глава Федерації легкої атлетики України про допінгові скандали

понеділок, 24 лютий 2020, 21:14

Україні ще п’ять років тому загрожувало усунення спортсменів від участі в міжнародних змаганнях. Росія робила спроби, щоб слідом за усуненням її спортсменів від участі в міжнародних змаганнях таке ж покарання спіткало й Україну. Про це в інтерв'ю для с...