Повністю перемогти Росію в Азовському морі Україна не зможе, але має достатньо можливостей для оборони і захисту власних територіальних вод. Про це розповів політолог Олег Саакян, передають Патріоти України.
- Петро Порошенко пропонує запросити кораблі НАТО на Азовське море. Що це дасть Україні?
- Очікувати реального введення кораблів не варто. Йде мова про дипломатичний символічний крок президента, оскільки в дійсності введення кораблів Північноатлантичного альянсу означатиме ескалацію конфлікту, на яку не погодиться НАТО. До того ж, військові кораблі з такими габаритами не пройдуть через Керченський міст. Своєю заявою президент спонукає країни-члени НАТО до активніших дій і деякою мірою розв'язує їм руки. Показує, що можуть діяти жорсткіше, захищаючи інтереси України.
- Чи НАТО погодиться на таке?
- Це перехід у фазу гострішого протистояння напряму між Росією та НАТО. Причому, в своєрідній точці кипіння, якою зараз є Азовське море. Намагаються не йти на загострення, а адекватно реагувати на позаправові дії РФ. Так, військові кораблі США вже провели біля російських територіальних вод операцію "Вільне судноплавство".
- Які переспективи в України в протистоянні за Азовоське море?
- Складні, бо реально Росія в кілька разів переважує Україну у військовому потенціалі. З іншого боку, ми нещодавно завершили випробування противокорабельних ракет "Нептун", які здатні переломити ситуацію в Азовському морі на користь України.
- Чи можливе силове розблокування Керченської протоки?
- Швидше, ні, бо військова ініціатива зараз на боці РФ. Якщо вдамося до цього, то Росія розв'яже повномасштабну війну в українському Причорномор'ї. Замість цього, маємо одночасно і шукати нестандартні підходи для ведення господарської діяльності в Азовсьому морі, і використовувати захоплення наших моряків Росією як аргумент для міжнародного тиску на агресора.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...