Не можна сказати "ми злякалися, більше не підемо": У Порошенка пролили світло на плани флоту України

Згідно з міжнародними домовленостями, законами, угодами, українські військові кораблі мають право безперешкодного проходу з Чорного в Азовське море і навпаки.

Юрій Бірюков. Фото: соцмережі.

Україна дійсно готує новий прохід через Керченську протоку. Про це заявив радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков. Він дав пояснення словам секретаря РНБО Олександра Турчинова, передають Патріоти України.

"Тут усе дуже просто. Згідно з міжнародними домовленостями, законами, угодами, українські військові кораблі мають право безперешкодного проходу з Чорного в Азовське море і навпаки. Кінець історії. Так, ми продовжимо це робити, незалежно від того, подобається це росіянам чи ні. Ми і далі будемо це робити", – підкреслив він.

Бірюков також додав: "Наступного разу візьмемо із собою міжнародних спостерігачів. І нехай росіяни ще раз спробують щось таке зобразити". Водночас він нагадав, за яких обставин сталася агресія РФ у Керченській протоці.

"Треба пам'ятати: те, що сталося у листопаді, – це суміш усього. По-перше, росіяни самі провокували, тому що вони, напевно, розраховували на те, що наші військові відкриють вогонь. Тоді вони отримали би повний спектр доказів того, що ми вели себе агресивно. Треба ще пам'ятати, що наші кораблі були захоплені в міжнародних водах. Тобто, це вже за межами всіх оповідань росіян про те, що хтось із наших кораблів порушив територіальні води. Води чого, Криму? Крим – це Україна. Тому так, наші кораблі будуть ходити і в подальшому. Ми не можемо сказати: "Ми злякалися, і більше не підемо", – заявив співрозмовник.

Джерело: 5 канал

Німецька преса пише про коронавірус у Путіна

субота, 4 квітень 2020, 17:57

Для хвороби російський президент - це усього лише літній чоловік. Ще недавно в Росії говорили про "вічного" Володимира Путіна, адже зараз президент в рамках конституційної реформи створює для себе можливість залишитися главою держави до 2036 року. Тепе...

Коронавірус і карантинна некомпетентність проти обіцяних +40% ВВП за п'ять років: Зеленський запевнив, що не тільки забезпечить Україну всім необхідним проти пандемії, але і нагодує протягом кризи

субота, 4 квітень 2020, 17:29

Якщо, як прогнозує другий уряд Зеленського, провал через пандемію замість приросту 8% протягом 2020го, зменшить економіку України на 5%, то у президента залишається ще обіцяних 27% приросту ВВП до 2024го. Майже 4,5% в рік - непогано, як в Польщі. Жодно...