Не можна сказати "ми злякалися, більше не підемо": У Порошенка пролили світло на плани флоту України

Згідно з міжнародними домовленостями, законами, угодами, українські військові кораблі мають право безперешкодного проходу з Чорного в Азовське море і навпаки.

Юрій Бірюков. Фото: соцмережі.

Україна дійсно готує новий прохід через Керченську протоку. Про це заявив радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков. Він дав пояснення словам секретаря РНБО Олександра Турчинова, передають Патріоти України.

"Тут усе дуже просто. Згідно з міжнародними домовленостями, законами, угодами, українські військові кораблі мають право безперешкодного проходу з Чорного в Азовське море і навпаки. Кінець історії. Так, ми продовжимо це робити, незалежно від того, подобається це росіянам чи ні. Ми і далі будемо це робити", – підкреслив він.

Бірюков також додав: "Наступного разу візьмемо із собою міжнародних спостерігачів. І нехай росіяни ще раз спробують щось таке зобразити". Водночас він нагадав, за яких обставин сталася агресія РФ у Керченській протоці.

"Треба пам'ятати: те, що сталося у листопаді, – це суміш усього. По-перше, росіяни самі провокували, тому що вони, напевно, розраховували на те, що наші військові відкриють вогонь. Тоді вони отримали би повний спектр доказів того, що ми вели себе агресивно. Треба ще пам'ятати, що наші кораблі були захоплені в міжнародних водах. Тобто, це вже за межами всіх оповідань росіян про те, що хтось із наших кораблів порушив територіальні води. Води чого, Криму? Крим – це Україна. Тому так, наші кораблі будуть ходити і в подальшому. Ми не можемо сказати: "Ми злякалися, і більше не підемо", – заявив співрозмовник.

Джерело: 5 канал

У ворога нові проблеми: Розвідники вивели з ладу новітній протидронний комплекс "Силок" окупантів (відео)

п’ятниця, 12 серпень 2022, 10:20

Розвідники з Харківської територіальної оборони вивели з ладу новітню російську розробку - протидронний комплекс "Силок". Снаряди скинули з безпілотника, який установка в теорії повинна була дистанційно знешкодити. Про ураження цілі розповіли в офіційн...

Ударом HIMARS по штабу дивізії знищений російський полковник Канат Мукатов

п’ятниця, 12 серпень 2022, 9:59

В Україні ліквідований російський полковник-окупант Канат Мукатов, заступник командира 20-ї гвардійської мотострілецької дивізії. Його загибель підтвердили в країні-агресорі. Ховали загарбника 8 серпня в закритій труні, передають Патріоти України. Росі...