Не подобається? Геть за поребрик: У Мін'юсті Латвії закликали всіх незгідних з латиською мовою у школах залишити країну

Порада в першу чергу стосувалася громадян, які розмовляють російською і не бажають вивчити державну мову країни, у якій проживають.

Ілюстрація:УІНАН

Парламентський секретар Міністерства юстиції Яніс Іесалніекc (VL-TB / LNNK) запропонував жителям Латвії покинути країну, якщо їх не влаштовує латиська мова. Про це політик написав у своєму Twitter, повідомляють Патріоти України.

"Якщо комусь тут, в Латвії, не подобається і хочеться все по-російськи, тоді сміливо можете повертатися на батьківщину", - написав Іесалніекс, забезпечивши свою публікацію хештегом #1 травня, #ХодаЖданок і ілюстрацією "Родина -мать зовет!".

Слід відзначити, що сьогодні голова правління "Партії дії" ( "Rīcības partija"), колишній депутат Сейму Ігор Мельников оскаржив в Конституційному суді (КС) поправки до Закону про освіту, що стосуються переходу на навчання державною мовою. Про це повідомила представник КС Кетія Стразда, повідомляє Делфі.

Мельников закликає суд оцінити відповідність Закону статтям 1, 91 і 112 Конституції і кільком міжнародним конвенціям.

У статті 1 сказано, що Латвія - незалежна демократична республіка, в статті 91 - що всі люди в Латвії є рівними перед законом і судом, а права людини дотримуються без будь-якої дискримінації. У свою чергу в статті 112 сказано, що у кожного є право на освіту і держава забезпечує можливість отримати основну і середню освіту безкоштовно.

Колегія суддів КС розгляне заяву Мельникова до 20 травня і вирішить, відхилити його або порушити справу. Термін розгляду заяви може бути продовжений до двох місяців.

Це перша заява, яку КС отримав в зв'язку з поправками до Закону про освіту. В кінці березня про намір оскаржити їх заявляла і партія "Згода".

Як повідомлялося, 22 березня Сейм в остаточному читанні прийняв поправки до Закону про освіту і до Закону про загальну освіту, що передбачають почати з 2019/2020 навчального року поступовий перехід до навчання латиською мовою на етапі середньої школи в школах нацменшин.

У Ризі 1 травня пройшла хода проти прийнятих Сеймом поправок про поступове повне переведення шкільного навчання на латиську мову. За підрахунками поліції, в ньому взяли участь близько 5000 осіб.

У окупантів проблеми: Російська перевага у війні проти України зменшується, - FT

субота, 27 квітень 2024, 4:15

Завдяки американській допомозі Україна може виявити недоліки, притаманні армії РФ, яка намагається знищити Україну за допомогою неякісних боєприпасів і великої, але погано навченої армії. Про це пише Financial Times, передають Патріоти України. «Допом...

"Ворог не припиняє спроб": У ДПСУ повідомили, де фіксують найбільше російських ДРГ

субота, 27 квітень 2024, 3:25

Наразі найбільша кількість спроб прориву російських диверсійно-розвідувальних груп фіксують у Сумській області. Днями прикордонники знову зафіксували таку спробу. Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі телеканалу "Еспресо",...