Хіти тижня. Вдарила "солов'їною" по невігластву: "Вивчите мову - тоді й покличете". Ніцой грюкнула дверима слідчому СБУ через допит російською

За словами Лариси Ніцой, на запитання, чому вони розмовляють російською, один зі співробітників СБУ зазначив, що йому "так удобнєй", а другий сказав, що "полстрани разгаваріваєт на рускам".

Лариса Ніцой. Фото: Фейсбук.

Дитяча письменниця Лариса Ніцой пішла з допиту у Службі безпеки України через російськомовних співробітників відомства. Про це вона написала у своєму Facebook у червні 2018 року, передають Патріоти України.

На допит її запросили у зв'язку зі справою про "список 47", який було отримано завдяки імітації вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка. "Зайшовши в будівлю СБУ, співробітник несподівано зі своїми колегами перейшов на російську мову. Він викликав іншого співробітника і той теж звернувся до мене російською: "Ларіса Нікалавна, я правєду вас к слєдоватєлю". Для мене це був шок. Я часто отримую листи російською мовою з погрозами мені і моїй родині, про те, що "вот прідут іхніє..." – і тут якісь незнайомці, які б мали в стінах такої поважної державної структури при виконанні державних обов'язків говорити державною мовою – раптом заговорили до мене російською мовою про якогось "слєдаватєля". Це виглядало як захоплення ворогами нашої Служби безпеки", – підкреслила письменниця.

За словами Ніцой, на запитання, чому вони розмовляють російською, один зі співробітників СБУ зазначив, що йому "так удобнєй", а другий сказав, що "полстрани разгаваріваєт на рускам". "За одну мить СБУ перетворилася у ворожу структуру. Переді мною стояли два "ватана", які поняття не мали про закон про державну службу", – підкреслила вона.

Після цього письменниця забрала свій паспорт і покинула будівлю СБУ. У зв'язку з інцидентом Ніцой вимагає від президента України Петра Порошенка оголосити догану голові СБУ Василеві Грицаку "за невідповідність займаній посаді" і призначити службове розслідування, у який спосіб на державну службу потрапив співробітник, який не володіє державною мовою. Також Ніцой вимагає провести допит державною мовою.

"У МВС сидять до 300 тисяч осіб": Військові хочуть мобілізувати чиновників, як це позначиться на ЗСУ

середа, 29 листопад 2023, 11:28

Поки влада думає, як поповнити ресурси ЗСУ за рахунок студентів і простих робітників, українські військові озвучують власні пропозиції. Боєць Дмитро Глущенко з позивним "Сірко" звернув увагу на величезний ресурс чиновників усіх рівнів, який утворився в...

В Україні заговорили про відкриття міжнародного аеропорту вже в 2024 році: Що відомо

середа, 29 листопад 2023, 11:23

В Україні в 2024 році теоретично міг би запрацювати Львівський аеропорт. Звернення до керівництва країни з цього приводу вже направив мер Львова Андрій Садовий. Втім, інші чиновники, а також речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат неодноразово говорили, щ...