Спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян пояснив, чи готові прикордонники до безвізу, чого чекати українцям на кордоні і що буде з порушниками міграційного законодавства. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на 112 Україна.
Олег Слободян дав роз'яснення про те, як на практиці будуть виглядати подорожі по безвізу.
"Безвіз стосується змін правил в'їзду в ту чи іншу країну Європейського Союзу. Що стосується виїзду, то порядок виїзду з України не зміниться. Ми як перевіряли паспорти та інші встановлені для виїзду документи, так і будемо перевіряти, - повідомив він.
- Хотів би звернути увагу громадян ось на що. Наприклад, буде їхати сім'я з дитиною: у батьків біометричні паспорти, а у дитини - проїзний документ. Для нас це буде підставою випустити цю сім'ю з країни. Але в країни ЄС з дитиною їм в'їхати не вдасться. Батькам можуть сказати: ви можете в'їжджати, а діти такого права не мають. Для цього потрібно мати біометричний паспорт і для дитини.
Також він повідомив, що жодних додаткових документів за великим рахунком не потрібно.
"Ми прекрасно розуміємо, що будь-яка країна на в'їзді так чи інакше посилює заходи контролю і фільтрації громадян. Тому дуже велика ймовірність, особливо для громадян, які їдуть в країну ЄС вперше, що прикордонники на кордоні ЄС можуть їх зупинити, щоб додатково з ними поспілкуватися і уточнити мету візиту.
Уточнити, чи є у них заброньований готель, зворотні квитки. Якщо вони їдуть до родичів, то де ці родичі проживають, чи можуть вони з ними зв'язатися і чи є у них достатнє фінансове забезпечення. Законодавством кожної країни встановлено мінімальний рівень фінансового забезпечення іноземців для перебування в ній.
В країнах Євросоюзу це в середньому від 50 до 80 євро на добу на людину. Це може бути виписка з рахунку, готівка. Тобто варіант сказати прикордоннику європейської країни "так ось їду, буду в друга у Варшаві" і сподіватися, що на цьому діалог закінчиться, не варто. Потрібно буде сказати, де цей друг живе, як його звати.
"Німецький канцлер Олаф Шольц заявив, що заявка України на приєднання до Європейського союзу не може бути швидко розглянута, незважаючи на масштабне вторгнення Росії. Мовляв, "короткого шляху до ЄС немає", а "процес приєднання - це не питання кількох м...
Поки в ЄС не можуть домовитися про нафтове ембарго, влада США розробляє заходи, які допоможуть скоротити доходи Росії від експорту нафти. Зокрема, пропонуються санкції проти покупців нафти РФ. План опрацьовують в адміністрації президента США Джо Байден...