Китай навряд чи стане купувати у Росії газ за високою ціною: перспективи попиту невідомі і китайський напрямок буде істотно відрізнятися від європейського. Газпром не продав у Китай ще жодного кубометра газу, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Росія швидше за все не сподівається на те, що найближчим часом ціни на нафту зростуть до 100 доларів за барель, тому вона не думає, що зможе отримати на східному напрямку великий прибуток. Проблема полягає в тому, що на азіатському ринку Росія не зможе слідувати низьким цінам на газ (вони вже досягли 150-180 доларів), які визначаються обвалом нафтових цін і збільшенням поставок СПГ.
Трубопроводи та інша інфраструктура, створена в радянський час, дозволяє безперебійно експортувати газ в Європу.
Між тим, що стосується Східного Сибіру і Далекого Сходу, то для цих регіонів все доведеться будувати з нуля. У цьому полягає головна відмінність від європейського напрямку. Більше того, материкові родовища газу розташовані далеко від пункту свого призначення.
Нагадаємо, країни G7 підтримали збереження санкцій відносно Росії до повної імплементації мінських угод.
При цьому держсекретар США запевнив, що українці вже показали свою готовність до припинення вогню і створення простору для переговорів. США знатимуть уже за тижні, а не місяці, чи готова Росія завершити війну в Україні. Про це заявив державний секретар...
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Баро на спільній пресконференції з британським колегою Девідом Ламмі заявив, що "коаліція рішучих", що підтримує Україну, готує варіанти моніторингу перемир’я, але зараз вимагає від Москви негайної відповіді ...