Зробивши рішучий та сміливий переліт з аеродрому в Новофедорівці на аеродром Кульбакіне в Миколаєві, бригада стала єдиною частиною Військово-морських сил України в Криму, яка зуміла зберегти свою техніку після початку російської окупації, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Думскую".
Так, рішення про перебазування фактично одноосібно ухвалив на той час в.о. комбрига. Іншого виходу не було - лишаючись в Саках з бойовою технікою, бригада прирікала себе на пасивну позицію і фактично легкий перехід під контроль загарбників. Адже на той момент російські війська майже повністю контролювали частину в Бельбеку та готувалися до захоплення частини в Євпаторії і Севастополі.
Всі офіцери погодилися з рішенням в. о. комбрига. Для збереження секретності операції, Сімферополь та Київ про неї вирішили не інформувати. Згідно плану, гелікоптери мали злітати прямо з місць стоянки, не займаючи злітну смугу, з якої мали стартувати два військові літаки АН-26. Останнім повинен був злітати Бе-12.
У росіян були всі можливості, щоб перешкодити перекиданню техніки бригади на материкову Україну, однак ті просто не чекали такого зухвало кроку й проґавили його Гелікоптери Мі-14 злетіли без жодних проблем:
Поки російські військові намагалися зрозуміти, що відбувається, встигли залишити аеродром у Новофедорівці й літаки АН:
Лише Бе-12 ледь не втрапив у халепу. Цьому літаку-амфібії потрібно більше часу для прогріву двигунів, тож екіпаж стартуав останнім. Коли екіпаж почав вирулювати на злітну смугу, з протилежного боку до неї мчав "Урал" з російськими десантниками. Пілот миттєво зорієнтувався, розвернув літак на найближчу руліжну доріжку та злетів протилежним курсом.
Противник з перехопленням, як і розраховував комбриг, запізнився. Коли росіяни підняли штурмовики, офіцери Сакської морської авіаційної бригади були вже далеко в морі. Чотири гелікоптери та три літаки того дня успішно приземлилися в аеропорту Кульбакіне в Миколаєві.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...