Невиправні: Президент Дуда знову накинувся на українців, розповівши про "геноцид поляків"

Водночас польський лідер заявив, що поляки прагнуть хороших взаємин із українцями, але майбутнє треба "будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні".

Анджей Дуда. Фото: Аргумент

Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив українців у знищенні в 1944 році польського села біля Львова, однак разом з тим підкреслив, що поляки прагнуть хороших взаємин із українцями, але майбутнє треба "будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні". Відповідне звернення польського президента зачитав державний секретар його канцелярії Адам Квятковський, передають Патріоти України з посиланням на Niezalezna.pl.

Так, відповідно до тексту цього документу Дуда звинуватив українських "вояків", "поліцейських" та "націоналістів" у геноциді проти поляків у селі Гута Пеняцька в 1944 році.

"Злочин геноциду, який вчинявся тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського Третього Рейху, а також українськими націоналістами, призвів до знищення близько тисячі людей – польських жителів Гути Пеняцької, євреїв і біженців з інших міст Волині та Поділля, яких вони переховували," – наголосив польський лідер.

За його словами, "невинна смерть, заподіяна лише тому, що вони були поляками, лякає величезною жорстокістю".

Крім того Дуда зауважив, що обов’язок сучасних поляків – "не забувати про злочини у Гуті Пеняцькій", "пам’ятати та робити висновки".

Водночас політик заявив, що поляки прагнуть хороших взаємин із українцями, але майбутнє треба "будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні".

"Наші нації потребують одна одну, щоб обидві наші країни були сильними та безпечними. Тому нам також потрібною є пам'ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року. Щоб нічого подібного не відбувалося знову, і щоб наші взаємини ґрунтувались на міцному фундаменті та взаємній довірі», – додав він.

Захід ДРГ у Костянтинівку не означає контроль: У ЗСУ розкрили, що відбувається в місті

понеділок, 22 червень 2026, 16:26

Проникнення російських диверсійно-розвідувальних груп у межі Костянтинівки на Донеччині не свідчить про встановлення контролю над містом. Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю "Українському радіо", передают...

Новий план: США та Іран створять "лінію зв'язку" для проходу Ормузом, - CNN

понеділок, 22 червень 2026, 14:56

Сполучені Штати та Іран домовилися про створення спеціальної "лінії зв'язку". Вона дозволить забезпечити безпечний рух суден через Ормузьку протоку, передають Патріоти України з посиланням на CNN. Про створення "лінії зв'язку" спільно заявили посередни...