Німеччина виступає проти участі України в найбільших цього року навчаннях НАТО у Східній Європі "Анаконда-2016", які відбудуться у Польщі та акваторії Балтійського моря. Однак Польща наполягає на тому, що участь Києва є "ключовою справою", повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ.
Таке заявив під час засідання комісії з питань оборони Сейму Польщі, на якому розглядалися питання підготовки до навчань "Анаконда-2016", командувач оперативного командування видів Збройних сил РП генерал Марек Томашицький.
"Німеччина дуже сильно хотіла, щоб в навчаннях Аnakonda не взяла участь Україна. Однак в цьому питанні як нинішній міністр національної оборони Антоній Мацеревич, так і його попередник Томаш Сємоняк жорстко дотримувалися курсу, що участь України для Польщі є ключовою", – зазначив Томашицький.
Він додав, що Польща не відмовляється від своєї позиції. Томашицький зазначив, що Німеччина також відмовляється від переміщення колон американських військ, які братимуть участь у навчаннях в Польщі, дорогами країни. "Ймовірно, ми перевірятимемо наші запасні можливості з півдня", – зазначив польський генерал.
Мацеревич натякнув, що однією з причин, чому Німеччина відмовляється пропускати американські війська, є тиск Росії.
Цього року в навчаннях за програмою НАТО, які відбудуться з 7 по 17 червня, візьмуть участь 31 тис. військовослужбовців із 19 країн НАТО (у тому числі 12 тис. поляків і майже 14 тис. американців), а також з шести країн-учасників програми, зокрема й України. При цьому завдання виконуватимуться у повітрі, на суходолі та морі на семи полігонах країни, а повітряні сили, сили спецпризначень, а також розвідувальні підрозділи тренуватимуться і за межами полігонів.
Навчання враховуватиме також і гібридний сценарій розвитку подій. Зокрема, до уваги братимуться елементи, які спостерігаються в останніх конфліктах, у тому числі й в Україні.
Нагадаємо, на початку березня в Міноборони повідомили, що у 2016 році військовослужбовці ЗСУ візьмуть участь у 10 багатонаціональних навчаннях.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...