США і Китай досягли попередніх домовленостей щодо взаємної торгівлі, оголосив у неділю міністр фінансів Штатів Стівен Мнучін. За підсумками дводенних переговорів у Вашингтоні, де китайську сторону представляв віце-прем'єр Держради Лю Хе, а американську - особисто Дональд Трамп, був підготовлений план, який дозволить запобігти розростанню торгового конфлікту між двома найбільшими економіками світу, повідомляють Патріоти України з посиланням на Reuters.
«Ми ставимо торгову війну на паузу», - заявив Мнучін, додавши, що введення мит на китайські товари в обсязі 150 млрд. доларів на рік, якими Білий дім погрожував відповісти на порушення прав інтелектуальної власності та недобросовісну торгівлю з боку КНР, «відкладено на час виконання рамкових домовленостей».
Ці домовленості включають збільшення закупівлі Китаєм американських товарів, перш за все енергоносіїв, повідомив економічний радник Білого дому Лари Кудлоу.
За його словами, мова йде про те, щоб «істотно збільшити» поставки в КНР американського скрапленого газу. Для конкретної опрацювання цього питання в Китай відправиться міністр торгівлі Уілбур Росс, який обговорить також експорт американських сільгосптоварів і продукції машинобудування.
За даними Reuters, щоб врегулювати торговельну суперечку, уникнути накладення мит і зменшити торговий дисбаланс, Китай готовий відкрити доступ на ринок американським товарам на суму 200 млрд. доларів на рік.
«Ми досягли великого прогресу тут у Вашингтоні на основі того, що було обумовлено в Китаї кілька тижнів тому, і президенту це дуже подобається», - сказав Кудлоу.
За даними американського Міненерго, Китай вже є найбільшим покупцем американського газу в Азії - на нього припадає третина всіх поставок СПГ на експорт, обсяг яких в минулому році збільшився в 3,6 рази, до 19,7 млрд. кубометрів.
Домовленість про постачання в КНР американського СПГ була досягнута на переговорах Сі Цзіньпіна і Дональда Трампа в квітні минулого року. Через місяць Мінторг США оголосив про підписання двостороннього торговельного угоди, яке розширить доступ американським енергокомпаніям на китайський ринок.
Тоді ж Cheniere Energy - піонер американського СПГ-експорту, що відправила в минулому році п'ять танкерів в Китай, - оголосила, що готує довгостроковий контракт з КНР.
Як прогнозує Міненерго, експорт СПГ буде збільшений втричі, завдяки запуску двох нових терміналів: в 2018 році США планують продавати 31 млрд. кубометрів на рік, в 2019-м - 60,59 млрд. куб.
Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...
Чинному судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді за рішення в інтересах міністерства оборони РФ. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передають Патріоти України. "За процесуального керівництва Офісу Гене...