Нова точка протистояння: Через нахабність РФ в Азовському морі втрат зазнає не лише Україна, але й іноземні судновласники

За 17 днів у червні російські прикордонники, підлеглі ФСБ Росії, затримали 49 іноземних суден, що прямували в українські порти - Маріуполь і Бердянськ.

Росія нахабно поводиться в Азовському морі. Ілюстрація:Главком

Присутність Росії в Азовському морі нервує не тільки Україну, а й інші країни. "Можу запевнити, що обстановку в Азовському морі ми аналізуємо, контролюємо, відповідні контрзаходи відпрацювали. Сили для відбиття можливого нападу маємо. ВМС напоготові", - сказав командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Воронченко, зазначають Патріоти України.

Віце-адмірал розповів, що недавно повернувся з Бердянська і Маріуполя. "Є домовленість (правда, поки усна) про створення Азовської бази ВМС. Керівництво морських торговельних портів добре розуміє, що обмеження заходу в порти суден призведе до скорочення робочих місць на підприємствах. Це спровокує соціальну напруженість, не можна цього допустити", - зазначив віце-адмірал.

За його словами, за 17 днів в червні російські прикордонники, підлеглі ФСБ Росії, затримали 49 іноземних суден, що прямували в Маріуполь і Бердянськ. За годину простою судновласники втрачають суми від 5 до 15 000 доларів, а простой триває від трьох до восьми годин.

"Отже, порахуйте скільки грошей втрачають судновласники через нахабство Росії, яка чомусь вирішила, що має підстави безроздільно господарювати в Азовському морі. Ніхто не може порушувати морське міжнародне право. Буде зроблено все, що залежить від Військово-морських сил України, для безпеки наших рибалок і проходу безперешкодно торгових суден під іноземними прапорами", - зазначив Воронченко.

Влаштували пекло для слуг пекла: У Воронежі ракетним ударом уражено завод, що виробляє деталі для "Панцирів", "Іскандерів" та X-101 (фото, відео)

понеділок, 22 червень 2026, 13:24

У понеділок, 22 червня, у російському Воронежі внаслідок ракетного удару було уражено Воронезький завод напівпровідників, повідомляють моніторингові канали. На кадрах, знятих місцевими жителями, видно, як на території заводу сталася масштабна пожежа та...

Тепер може діяти як наземний роботизований комплекс: Відділ інновацій полку "Скеля" обладнав бронеавтомобіль «Новатор» опцією дистанційного керування (відео)

понеділок, 22 червень 2026, 13:10

Інженери 425-го окремого штурмового полку «Скеля» переобладнали бронеавтомобіль «Новатор», додавши опцію дистанційного керування для використання як наземний роботизований комплекс. Відео випробувань опублікували на YouTube-сторінці 425-го полку, перед...