Західне розуміння ісламського тероризму дуже застаріло, і це небезпечно. Десятиліттями чиновники були зосереджені на атаках, які організовували вихідці з Близького Сходу. Сьогодні, однак, реальна загроза надходить з територій, розташованих східніше. В колишніх республіках СРСР і за їхніми межами бойовики, які раніше створювали локальні проблеми, все більше звертають увагу на Захід. Вони - загроза, за якою варто стежити в 2019 році, пише Foreign Policy, повідомляють Патріоти України.
Впродовж певного часу близькосхідна терористична загроза поступово скорочувалася. Навіть під час війни проти "Ісламської держави" російськомовні бойовики з пострадянських країн вже скоювали численні атаки на Заході. Здебільшого це були одиночні теракти. Приміром, в 2017 році вантажівки чавили пішоходів у Нью-Йорку і Стокгольмі. В обох випадках за кермом сиділи вихідці з Узбекистану. Але були і більш складні сплановані атаки. В 2016 році терорист-самогубець з Росії влаштував вибух у Стамбулі. А в 2017 році в цьому ж турецькому місті узбек напав на нічний клуб. Існує кілька причин для того, щоб антизахідний тероризм з пострадянського простору став інтенсивнішим.
Перш за все, джихадисти з Близького Сходу впродовж останніх років були надто зайняті локальними війнами в Іраку, Сирії і Ємені, щоб кудись їхати. А привабливість "Ісламської держави" розвіялася після майже повної поразки в Іраку і Сирії. Водночас, війни на Близькому Сході перетворили бойовиків з російськомовних регіонів, які раніше боролися з репресивними урядами вдома, на міжнародних терористів. В 2017 році щонайменше 8,5 тисяч бійців з пострадянських країн поїхали в Сирію й Ірак, щоб приєднатися до "Ісламської держави".
Цей досвід дав багатьом джихадистам перший бойовий досвід проти військ США і НАТО і лишив їх з бажанням помститися. Тому їхні майбутні операції будуть націлені проти Заходу. Наприклад, Ахмед Чатаєв, який влаштував атаку в Стамбульському аеропорту, планував влаштувати удар на Заході, ще коли був бойовиком в Іраку і Сирії.
Його телефонна розмова з іншим російськомовним терористом Ісламом Атабиєвим, яка була оприлюднена минулого року, вказує на те, що двоє хотіли зібрати розвідувальні дані про консульства США і ресторани, популярні серед американців, у Туреччині і Грузії. Така ж динаміка розігрується в більш східних регіонах, де випробувані в бою джихадисти з колишніх республік СРСР можуть вільніше подорожувати, ніж араби з паспортами Ірака, Сирії чи Ємену.
Переслідування мусульман в Азії посилюється. І це грає на руку терористичним групам. В Бангладеш групи з Кавказу, наприклад, надавали допомогу представникам мусульманської меншини рохінджа, які втекли від розправи в М'янмі. Російськомовний лідер однієї з груп, який воював у Сирії, говорив, що планує відправити кількох своїх людей в Бангладеш. Такі зв'язки можуть дати поштовх для появи місцевих терористів. Переслідуваних вдома рохінджа можуть переконати, що вони на вістрі глобальної війни за іслам.
У найближчі роки терористична загроза з Росії буде зростати. Після падіння "Ісламської держави" російськомовні терористи повернуться додому в пострадянські країни, а потім зможуть більш вільно подорожувати Європою, ніж бойовики з Близького Сходу. Зухвалі репресії урядів зробили релігійних мусульман у Казахстані, Таджикистані, Узбекистані цілями для радикалів, які шукають, кого завербувати. Кілька популярних шейхів з Близького Сходу включно з саудитським клериком Абулазізом аль-Тарефе тепер мають значну російськомовну аудиторію в соціальних мережах.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...