"Нове покоління терористів прийде з екс-СРСР", - Foreign Policy

Західне розуміння ісламського тероризму дуже застаріло, і це небезпечно. Десятиліттями чиновники були зосереджені на атаках, які організовували вихідці з Близького Сходу. Сьогодні, однак, реальна загроза надходить з територій, розташованих східніше. В колишніх республіках СРСР і за їхніми межами бойовики, які раніше створювали локальні проблеми, все більше звертають увагу на Захід. Вони - загроза, за якою варто стежити в 2019 році, пише Foreign Policy, повідомляють Патріоти України.

Впродовж певного часу близькосхідна терористична загроза поступово скорочувалася. Навіть під час війни проти "Ісламської держави" російськомовні бойовики з пострадянських країн вже скоювали численні атаки на Заході. Здебільшого це були одиночні теракти. Приміром, в 2017 році вантажівки чавили пішоходів у Нью-Йорку і Стокгольмі. В обох випадках за кермом сиділи вихідці з Узбекистану. Але були і більш складні сплановані атаки. В 2016 році терорист-самогубець з Росії влаштував вибух у Стамбулі. А в 2017 році в цьому ж турецькому місті узбек напав на нічний клуб. Існує кілька причин для того, щоб антизахідний тероризм з пострадянського простору став інтенсивнішим.

Перш за все, джихадисти з Близького Сходу впродовж останніх років були надто зайняті локальними війнами в Іраку, Сирії і Ємені, щоб кудись їхати. А привабливість "Ісламської держави" розвіялася після майже повної поразки в Іраку і Сирії. Водночас, війни на Близькому Сході перетворили бойовиків з російськомовних регіонів, які раніше боролися з репресивними урядами вдома, на міжнародних терористів. В 2017 році щонайменше 8,5 тисяч бійців з пострадянських країн поїхали в Сирію й Ірак, щоб приєднатися до "Ісламської держави".

Цей досвід дав багатьом джихадистам перший бойовий досвід проти військ США і НАТО і лишив їх з бажанням помститися. Тому їхні майбутні операції будуть націлені проти Заходу. Наприклад, Ахмед Чатаєв, який влаштував атаку в Стамбульському аеропорту, планував влаштувати удар на Заході, ще коли був бойовиком в Іраку і Сирії.

Його телефонна розмова з іншим російськомовним терористом Ісламом Атабиєвим, яка була оприлюднена минулого року, вказує на те, що двоє хотіли зібрати розвідувальні дані про консульства США і ресторани, популярні серед американців, у Туреччині і Грузії. Така ж динаміка розігрується в більш східних регіонах, де випробувані в бою джихадисти з колишніх республік СРСР можуть вільніше подорожувати, ніж араби з паспортами Ірака, Сирії чи Ємену.

Переслідування мусульман в Азії посилюється. І це грає на руку терористичним групам. В Бангладеш групи з Кавказу, наприклад, надавали допомогу представникам мусульманської меншини рохінджа, які втекли від розправи в М'янмі. Російськомовний лідер однієї з груп, який воював у Сирії, говорив, що планує відправити кількох своїх людей в Бангладеш. Такі зв'язки можуть дати поштовх для появи місцевих терористів. Переслідуваних вдома рохінджа можуть переконати, що вони на вістрі глобальної війни за іслам.

У найближчі роки терористична загроза з Росії буде зростати. Після падіння "Ісламської держави" російськомовні терористи повернуться додому в пострадянські країни, а потім зможуть більш вільно подорожувати Європою, ніж бойовики з Близького Сходу. Зухвалі репресії урядів зробили релігійних мусульман у Казахстані, Таджикистані, Узбекистані цілями для радикалів, які шукають, кого завербувати. Кілька популярних шейхів з Близького Сходу включно з саудитським клериком Абулазізом аль-Тарефе тепер мають значну російськомовну аудиторію в соціальних мережах.

Президент України прибув до США. На Зеленського чекає виступ з найзначнішої трибуни світу

вівторок, 21 вересень 2021, 0:34

Заплановано, що президент виступить на загальних дебатах Генасамблеї ООН. Також він зустрінеться із лідерами інших держав та представниками міжнародних організацій, представниками бізнесу та українською громадою у США. . Раніше повідомлялось, що Зел...

"Підрізати крила" Розумкову, "наростити" Стефанчуку: Монобільшість прагне змінити керівника апарату ВРУ

вівторок, 21 вересень 2021, 0:06

Фракція "Слуга народу" вирішила ініціювати призначення голови апарату Верховної Ради начебто через те, що апарат вже рік працює без постійного керівника. Про це заявила речниця фракції Юлія Палійчук у Telegram, зазначають Патріоти України. Пряма мова: ...