Літаки Повітряно-космічних сил Росії зможуть базуватися спільно з цивільними на острові Ітуруп, приналежність якого оскаржує Японія. Це випливає з розпорядження російського уряду, опублікованого на офіційному інтернет-порталі правової інформації РФ, повідомляють Патріоти України.
У документі йдеться про те, що аеропорт Ітуруп поповнив затверджений в 2007 році перелік аеродромів спільного базування в Сахалінській області.
Поки що незрозуміло, чи буде Росія розміщувати бойові літаки на спірному острові на постійній основі, або ж використовуватиме аеропорт тільки за необхідності. Під час "холодної війни" на Ітурупі розміщувалася радянська військова база.
Як відомо, Росія і Японія з середини минулого століття з перервами ведуть переговори про вироблення мирного договору за підсумками Другої світової війни. Основною перешкодою залишається проблема приналежності південної частини Курильських островів - островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи Хабомаї.
У даний час на Курилах розгорнута 18-я кулеметно-артилерійська дивізія РФ, що входить до складу Східного військового округу РФ. У 2016 році Росія оголосила про розміщення на островах Ітуруп і Кунашир берегових ракетних комплексів "Бал" і "Бастіон"Тихоокеанського флоту ВМФ РФ.
Цей крок викликав невдоволення Японії, яка заявила, що розгляне можливість застосування "заходів у відповідь". Росія у свою чергу незадоволена тим, що Японія дозволяє США використовувати свою територію як базу для американських військових під приводом протидії Північній Кореї.
Канцлер Олаф Шольц погодиться на додаткові поставки зброї в Україну на суму три мільярди євро до федеральних виборів лише в тому випадку, якщо вони фінансуватимуться шляхом призупинення боргового гальма, передають Патріоти України. «Допомога можлива ли...
Організаторам агентурної мережі російської спецслужби, яка шпигувала за локаціями Сил оборони та коригувала ворожі удари по Києву та Харківській області, оголосили підозри. Про це інформує пресцентр Служби безпеки України, передають Патріоти України. Т...