Новий вибух міномета "Молот": У штабі ООС оприлюднили дані про поранених і причини НП

Поранення внаслідок вибуху міномета "Молот" в одній з військових частин у районі проведення Операції Об’єднаних сил на Донбасі отримали 2, а не 3 військових. Інцидент трапився 23 вересня, а не 25, повідомляють Патріоти України.

Цю інформацію підтвердили у штабі ООС, зазначивши, що інцидент стався в одній з військових частин у районі проведення ООС на Донбасі. Всі поранені перебувають у задовільному стані.

"Двоє військовослужбовців (а не троє, як невірно вказали окремі засоби масової інформації) зі складу мінометного розрахунку отримали легкі дотичні поранення", – уточнили у штабі ООС.

Там також описали обставини, за яких стався вибух. Так, 23 вересня під час виконання бойового завдання щодо ведення адекватного вогню у відповідь у каналі ствола міномету М120-15 "Молот" розірвалась міна. За цим фактом розпочнуть розслідування за статтею "Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення".

За попередніми висновками первинної перевірки, яка здійснювалася безпосередньо на місці, де відбувалася бойова робота, та в ході опитування поранених військовослужбовців, з'ясовано наступне. Ймовірно, причина розриву міни полягає в невірній підготовці боєприпасу до стрільби, в тому числі, недотримання правил її зберігання, – зазначили у штабі ООС.

Там додали, що стан поранених військовослужбовців задовільний, їм надається вся необхідна медична допомога у військовій медичній установі. Загрози для їхнього життя немає.

Нагадаємо, що такий же інцидент трапився 6 липня на Рівненському загальновійськовому полігоні, де під час навчань розірвався міномет. Тоді загинули 3 військових, ще 9 зазнали поранень.

Українська артилерія працює вже на повну силу: У ЗСУ розповіли про зміни на фронті

неділя, 23 червень 2024, 0:30

Росіяни намагаються провести ротацію на Харківському напрямку . Можливості української артилерії на фронті суттєво посилилися останнім часом. Наразі у плані засобів ураження на лінії зіткнення досягнуто певного паритету. . Про це розповів речник опер...

Історичне рішення США зірвало потужний наступ Путіна: 90 тисяч росіян готувались вдертися до України, але вчасно отримали по зубах - Associated Press

неділя, 23 червень 2024, 0:15

Сили оборони України знищували цілі колони ворожих військ, що висувались до державного кордону, щоб увірватися до Харківщини. Понад 90 тисяч російських військових готувалися до нового наступу на територію України в той час, коли США дозволили ЗСУ вико...