Обама-Путін-Трамп: Екс-радник Горбачова розповів про інтригу в "трикутнику" і про місце України в ньому

Нова американська адміністрація збирається поважати державний суверенітет і територіальну цілісність України і надавати їй допомогу, але навряд чи хтось з високопосадовців буде наражати свою країну на ядерний удар.

В США йде "позиційна політична гра" щодо відносин з Росією. Фото: ruspravda.info.

На сьогоднішній день в США має місце "позиційна політична гра" між старою і новою командами глави Білого дому, в тому числі з питання майбутньої політики в Сполучених Штатів щодо Росії, і передбачити, якою буде ця політика, сьогодні не може ніхто. Таку думку "Обозревателю" висловив російський політолог, історик, радник екс-президента Радянського Союзу Михайла Горбачова Віктор Мироненко, передають Патріоти України.

Коментуючи останню прес-конференцію Дональда Трампа в контексті прогнозу відносин США і Росії, він зауважив: "Я б зараз не взявся робити ніяких прогнозів. Тому що одне було сказано майбутнім президентом на прес-конференції, інше - кандидатом на посаду міністра закордонних справ".

"На мій погляд, йде позиційна політична гра всередині самих США. Цілком очевидно, що команда Обами хотіла б якось убезпечити себе, убезпечити США від того, що вони вважають помилковою політикою, яку може проводити майбутній президент, в тому числі щодо Російської Федерації. Навіть не стільки Російської Федерації, скільки політики адміністрації Путіна в Східній Європі", - додав експерт.

Він припустив, що в останні дні перебування при владі команда нинішнього президента США постарається "створити ситуацію, в якій майбутній президент буде в певному сенсі пов'язаний в своїх діях".

У той же час Мироненко переконаний: незважаючи на різкі висловлювання кандидата в держсекретарі Рекса Тіллерсона, сам Трамп "залишає простір для політичного маневру".

"Він хотів би все-таки спробувати налагодити якісь відносини з Російською Федерацією, про щось домовитися з Путіним. Чи вдасться йому це чи ні, я сказати не можу. Подивимося по ситуації", - зауважив політолог.

Коментуючи недавню заяву кандидата на пост Держсекретаря США Рекса Тіллерсона щодо України, експерт звернув увагу на те, що "нова американська адміністрація збирається поважати державний суверенітет і територіальну цілісність України і надавати їй допомогу, в тому числі військову".

У той же час Мироненко додав: "Але я думаю, що є певна межа, до якої вони можуть надавати допомогу. Дійсно, може бути допомога і озброєнням, і технікою, і фінансова допомога, і експертна. Але я не думаю, що в разі відкритого військового конфлікту можна розраховувати на пряму участь в ньому США. Якщо, не дай бог, щось станеться ".

Експерт пояснив: "Навіть ціною принципів, ціною улюбленої всіма України, навряд чи хтось із серйозних політиків буде ризикувати можливістю ядерного конфлікту. Це завжди потрібно тримати в полі зору".

"Всі сторони повинні зберігати спокій": Китай відреагував на застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети по Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:40

Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...

Значно прорідили лави: Спливли подробиці удару ЗСУ ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту на Курщині

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:20

Внаслідок удару крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту в Мар'їно у Курській області РФ ліквідовано 18 російських окупантів та 33 поранено. Серед них є також північнокорейські найманці. Крім того, ймовірно, в число "двохсотих" або "т...