«Сьогодні на Київському суднобудівному заводі проведено церемонію закладки двох десантних катерів типу «Кентавр». Будівництво цих бойових одиниць відбуватиметься на замовлення Міністерства оборони», - йдеться в повідомленні прес-служби Генерального штабу, зазначають Патріоти України.
Командувач ВМС віце-адмірал Ігор Воронченко наголосив на «непересічному значенні для розвитку флоту і зміцнення обороноздатності країни продовження будівництва бойових кораблів і катерів». Командувач подякував колективу ПАТ “Завод “Ленінська кузня” за плідну співпрацю.
За словами Воронченка, раніше побудовані на підприємстві малі броньовані артилерійські катери «Аккерман» і «Бердянськ» успішно пройшли усі випробування, включені до бойового складу флоту, і вже продемонстрували свою спроможність виконувати завдання за призначенням. «У квітні поточного року були закладені ще чотири катери проекту 58155, і сьогодні вони успішно будуються. Нарешті, початок будівництва двох десантних катерів демонструє послідовне нарощування бойових спроможностей національних ВМС», - додав віце-адмірал.
Своєрідним "моментом істини" церемонії стало прикріплення пам'ятних табличок на секції майбутніх катерів.
"Кентавр" є спеціалізованим бойовим надводним катером класу різнорідних десантних сил морського компоненту сил швидкого реагування, який може виконувати завдання як самостійно, так і в складі тактичних груп катерів.
Призначений для транспортування висадки на необладнане узбережжя десанту, знищення окремих малорозмірних цілей противника (об'єктів протидесантної оборони), боротьби з десантно-висадочними засобами противника, а також для боротьби з протидиверсійними силами, ведення розвідки і спостереження, вивчення району бойового призначення, захисту судноплавства на прикордонних річках.Проект десантно-штурмового катера розроблений на базі броньованих артилерійських катерів класу «Гюрза-М». Однак на відміну від свого «зміїного родича» цей тип судна призначений перш за все транспортувати в захищеному варіанті підрозділ морської піхоти, в значно більшому обсязі ніж артилерийська «Гюрза-М». Десантомісткість - до 28 осіб. Дальність плавання - не менше 500 миль, у "Гюрзи" на 50 миль менше.
Російські окупаційні війська намагаються навести понтонні переправи для бронетехніки через річку Оскіл, створюючи умови для оточення або штурму міста Куп’янськ на Харківщині. Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патр...
За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також ...