Управління верховного комісара ООН з прав людини опублікувало доповідь, в якій звинуватило ФСБ РФ у застосуванні тортур до затриманих в Криму. Про це йдеться на сайті ТСН, передають Патріоти України.
У доповіді згадуються, зокрема, два зафіксованих в 2016 році випадки, коли "співробітники ФСБ примушували проукраїнських активістів зізнатися в скоєнні злочинів, пов'язаних з тероризмом, застосовуючи тортури з елементами сексуального насильства".
За даними управління ООН, в Криму була здійснена щонайменше одна позасудова страта. У березні 2014 року було викрадено і вбито активіста Решата Аметова - імовірно, людьми з кримської самооборони, що виступала за приєднання півострова до Росії. У доповіді говориться, що розслідування цієї справи "проводиться лише час від часу".
Автори доповіді також заявили про застосування законодавства про тероризм і екстремізм "для криміналізації свободи слова та мирної поведінки" в Криму. Управління ООН рекомендувало Росії звільнити всіх затриманих за вираження опозиційних поглядів, в тому числі про статус Криму.
Росія названа в доповіді "окупуючою державою". Управління ООН з прав людини рекомендувало їй застосовувати в Криму українські закони, притягти до відповідальності винних у порушенні прав людини, забезпечити незалежне правосуддя, припинити тортури затриманих і жорстоке поводження з ними, а також "утримуватися від використання правоохоронних органів і системи правосуддя як інструментів політичного тиску і залякування опонентів".
"Ситуація в області прав людини в Криму після його окупації Російською Федерацією значно погіршилася. Примусове введення громадянства і правової бази Російської Федерації і, як результат, провадження правосуддя відповідно до цієї бази обмежили здійснення прав і свобод жителів Криму. Російська Федерація поширила дію своїх законів на Крим в порушення міжнародного гуманітарного права. У багатьох випадках ці закони були застосовані довільно." - наголосили в Управлінні ООН з прав людини.
Росія у межах поступок для досягнення миру в Україні готова припинити війну та "відмовитися від повного захоплення української території". Про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в четвер, 24 квітня, передають Патр...
НАТО є гарною концепцією в інтересах США, але кожен партнер у цьому альянсі має нести "свою ношу". Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо в інтерв'ю The Free Press, опублікованому 23 квітня. За його словами, практично кожен американський през...